rum.herinhap.ru

Supa dietetice cu brânză topită

Reteta Supa dieta cu brânză topităNutritionistul mi-a spus că nu poți sta pe o dieta rigid. Tocmai ai nasiluete corpul dumneavoastră și astfel încât să puteți colecta apoi și chiar mai mult. Ea ma sfătuit să o alta dieta. Am scris că poți avea, care nu poate fi. Și într-adevăr pierde în greutate, fără a dăuna organismului. Aici am putea scrie, ia în considerare detaliile.

Carbohidratii sunt „rapid“ - cookie-uri, ciocolata, pâine, zahăr, cartofi, paste, etc. - este rău. Ei devin imediat gura de glucoză (combustibil) și în cazul în care nu există în prezent activ, apoi depozitate în rezervă.
Și "complex" - hrișcă, orez, fulgi de ovăz, etc. - acestea sunt gătite pentru o lungă perioadă de timp în stomac, furnizarea de energie toată ziua.
detalii: carbohidrați, simple și complexe

  • Deoarece carbohidrati rapid ne curata, la toate, și dificil de a mânca în dimineața.
  • Carne: Asimilarea - o pasăre pe teren (în special de pui), carne de vită, carne de porc. Al treilea este extrem de nedorit.
  • Fructe: struguri și banane - un tabu. mere verzi sunt cele mai bune.
  • Supe fără cartofi.
  • 2 litri de apă pe zi. Ceaiul nu contează, apa carbogazoasa este imposibil, nu poți băuturi dulci.


ceai de ghimbir
Ginger cumpăra în magazin, vă freca pe o răzătoare, o lingurita la o cana de apa pentru a pune la cale, stoarce de lămâie și o băutură mai puțin de fierbere de 2 ori pe zi.
alte rețete de ceai de ghimbir

Laptele este strict limitat. Acesta cuprinde lactoză, care ridică nivelurile hormonului prolactină, ceea ce conduce retenția excesivă a apei. Numai produsele lactate, există bacterii lactoză distruse.

Reteta Supa dieta cu brânză topită



500 g de brânză topită 45%
400 g de carne de pui
150 g orez
150 g de morcovi
150 g de ceapă
50 g de pătrunjel

  1. Se fierbe pui în 2,5 litri de apă sărată.
  2. Ne scoate fileurile fierte din bulion, care nu se stinge.
  3. Adăugați la supa de fierbere la orez și se fierbe timp de 10 minute.
  4. După 10 minute, se adaugă la orez, ceapă și morcovi tocate fin. Continuați să se fierbe timp de 5 minute. Între timp, se taie în bucăți mici de carne de pui gătită.
  5. Se adaugă carnea felii și se fierbe timp de încă 5 minute.
  6. Apoi, într-o supă de aproape terminat adăugați brânza procesată și gătiți-le până când se dizolvă complet.
  7. se presara supa Gata cu patrunjel tocat.

De azi sunt pe o dieta. Apoi am scrie ce va fi rezultatul.

Helena

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Dieta de fitnessDieta de fitness
Tag-ul dietaTag-ul dieta
Dieta dulce este prin ochii unui antrenorDieta dulce este prin ochii unui antrenor
Dieta pentru pieleDieta pentru piele
Dieta de Anul Nou. Minus 8 kg timp de 14 zileDieta de Anul Nou. Minus 8 kg timp de 14 zile
Dieta cu supa de BonDieta cu supa de Bon
Dieta eficientă timp de 7 zileDieta eficientă timp de 7 zile
Dieta grupa de sângeDieta grupa de sânge
Ce poți și nu poate avea o mamă care alăpteazăCe poți și nu poate avea o mamă care alăptează
Franceză dieta de două săptămâniFranceză dieta de două săptămâni
» » Supa dietetice cu brânză topită

© 2011—2021 rum.herinhap.ru