rum.herinhap.ru

Aerobic de apă pentru pierderea în greutate, video

aerobic de apă pentru pierderea în greutateaerobic de apă este conceput special pentru persoanele corpolent, care sunt dificil să se angajeze în „teren“, dar care doresc să aducă corpul în formă. Uita diete rigide si de formare atletic obositoare. pierde in greutate rapid, strângeți pielea, scapa de celulita, construi musculare poate fi în apă!

Pentru a face acest lucru, trebuie doar să se înscrie în piscină, a pus pe un costum de baie și capac, să ia tot boul într-un pumn, și să vină la sesiunea de grup în aerobic în apă. Rezultatele pe care le va surprinde - după primul antrenament veți simți puterea și dorința de a vizita următoare. O reflecție în oglindă va deveni mai rafinat de fiecare dată.

aerobic de apă: faptele

Apa ... simbol al vieții și mișcare veșnică. Amintiți-vă ca un copil am iubit stropirea în apă și ar putea fi acolo ore întregi, mușchii tensionate și bate inima trezită. Ceea ce ne împiedică acum să ia un astfel de tratament plăcut apă? Acum, noi nu suntem la cabana cu bunica mea ... avem responsabilități de muncă și familie. Apoi, există o soluție unică - o piscină. Dar, la cabana am avut prieteni să vă spun, și am putea juca mingea în apă și să se distreze în piscină și plictisitoare! Dar această problemă poate fi rezolvată prin akvaerobika: distracție grup excelent în apă cu un antrenor care va învăța, va ajuta, de asemenea.

Ceea ce știm despre aerobic? Aerobic - acest exercițiu cu elemente de gimnastica muzică ritmică. Aceasta întărește mușchii, crește rezistența, energizează și dă o stare de spirit pozitiva. De asemenea, îmbunătățește funcționarea inimii, este prevenirea atacurilor de cord si a bolilor de inima. În timpul crește aerobic ritmul cardiac și de funcționare. Acum ne întoarcem la aerobic de apă. Totul este simplu, în cazul în care „Aero“ - aer, „aqua“ - apa, ceea ce înseamnă - este un analog al obișnuit aerobic aerobic de apă, dar apa. Principiile rămân aceleași.

Principalele avantaje ale aerobic de apă

- aerobic de apă mai puțin traumatică, Spre deosebire de aerobic. Secretul este că apa are ca efect împingerea, ceea ce reduce forța de gravitație, ca rezultat al exercitii aerobice este mult mai ușor de efectuat.

- Apa preia incarcarea pe articulații și intervertebral disc - un plus de necontestat pentru persoanele în vârstă care doresc să arate bine, și pentru oamenii care sunt obezi.

- rezistenta la apa este foarte puternic și chiar de ridicare braț este mai lent decât pe uscat, și necesită mult mai mult efort. Muschii vor munci din greu, dar nici măcar nu se simt!

- Full greu pentru oameni să facă aerobic, deoarece necesită o bună coordonare și echilibru. Apa „ține“ corpul nostru și acționează ca un suport, nu se împiedică sau să cadă.



- aerobic de apă îmbunătățește circulația sângelui, inima, lupta cu edem, celulita si are un efect general de vindecare.

- La Aqua practic nu au contraindicatii, se poate face cu totul, de la copii la vârstnici. Dar nu uitați că fiecare grupă de vârstă un set de exerciții în apă.

aerobic de apă pentru pierderea în greutate

aerobic de apă poate fi numit „simulator de lichid“, pentru că promovează pierderea în greutate și întărirea tuturor grupelor musculare, chiar și cele care nu va fi capabil de a instrui în sala de gimnastică. Efectuați exerciții în apă - o adevărată plăcere, dar odată ce ieși din apă, mușchii se vor simți în întregime toate lucrările efectuate doar asta. akvaerobika principii pentru pierderea în greutate constau în exerciții:

- Inițial merge razminka-
- Apoi, antrenorul va arăta un set de exerciții, care ocupă o mare parte a întregului exercițiu:



Exercitarea №1
Rularea în loc, aveți nevoie pentru a ridica genunchi cât mai mare posibil, trage la nivelul pieptului.

Exercitarea №2
îndepărtarea picioarelor în mână, picior și să încerce să se simtă cum rezistența apei poate fi ridicată mai mare.

Exercitarea №3
Formarea mușchii abdominali oblici se datorează rotației trunchiului spre stânga și spre dreapta, dar nu toate atât de simplu: încercați să nu stea încă și să sară, apoi creșterea sarcinii.

Exercitarea №4
Dacă țineți mingea între picioare și încercați să dip picioarele în apă, puteți dezvolta mari muschii abdominali.

Exercitiile aerobice in apa pentru o mare varietate de pierdere în greutate și fiecare antrenor este de obicei dezvoltat propriul complex.

- La sfârșitul unei clase, de regulă, se întinde de toate grupele musculare, vă trageți brațele, picioarele, spate, elimina tensiunea din mușchi, restabiliți respirația.

aerobic de apă: comentarii greutate pierdut

La diferite forumuri tin dieta pot găsi o mare cantitate de feedback pozitiv despre aerobic acvatic:

Natali“...aerobic de apă ma ajutat să facă față celulita și să piardă în greutate, lecții de grup, m-am întâlnit cu aceleași fete de slăbire ca mine..."

Vesna“...Când am ajuns la primul exercițiu aerobic în viața mea am fost teribil de dificil de a face exercițiul și ține pasul cu antrenorul ((am fost atât de rușine ... dar antrenor sfătuiți să înceapă să meargă la aerobic de apă, ca și în cazul în care au existat mai ușor. M-am dus. Și acum mă de acolo doar nu trage afară! apa este într-adevăr mai simplu și mai ușor! Dar mușchii dureri la fel de mult ca și după exercițiile aerobice. este atât de cool. în curând voi merge pentru a surprinde formatorul de obicei aerobic!"

MARGO“...Sunt 51, despre silueta ei nu m-am gândit chiar ... dar când prietenul meu a mers la aceeași vârstă de fitness am decis să nu rămână în urmă. Fiul mi-a dat un bilet. Dar ce o femeie de 50 de ani, in camera? Ei se uita la mine chiorâș. Și doctorul mi-a interzis să presiunea exercitată asupra articulațiilor și a coloanei vertebrale. Dar în curând am aflat despre aerobic de apă. M-am înscris într-un grup de „cei care sunt peste 50“)), și este acum în mod constant angajat!"

CocoSha“...Un cuplu de ani în urmă, am cântărit 88 kg, soțul meu nu-mi plăcea, el ar dori să vadă de lângă un student subțire ... am luat aerobic de apă și a pierdut 20 kg !! Principalul lucru - pentru a găsi puterea și nu fi timid, nu vrei să piardă în greutate este unul astfel de mii!"

aerobic de apă: exercițiile video

Pe acest video puteți vedea cu ușurință ceea ce fac în aerobic în apă și ce să se aștepte, după ce a ajuns la prima lecție. De asemenea, puteți să le salvați și să efectueze propriile lor fără un antrenor.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Exercitarea de aerobicExercitarea de aerobic
De rock and roll aerobicDe rock and roll aerobic
Curbe Fit - sistem de formare pentru pierderea în greutate pentru femeiCurbe Fit - sistem de formare pentru pierderea în greutate pentru femei
Ce va ajuta să piardă în greutate? Du-te!Ce va ajuta să piardă în greutate? Du-te!
Atingeți de dans sau de la robinet de dans pentru pierderea în greutateAtingeți de dans sau de la robinet de dans pentru pierderea în greutate
Aerobic pas pentru pierderea în greutateAerobic pas pentru pierderea în greutate
Aerobic de apă - a pierde in greutate cu exercitarea în apăAerobic de apă - a pierde in greutate cu exercitarea în apă
Cum se pot combina sala de sport și alte de fitness?Cum se pot combina sala de sport și alte de fitness?
Aerobic de apă pentru pierderea în greutateAerobic de apă pentru pierderea în greutate
Aerobic de dans: exerciții de slăbireAerobic de dans: exerciții de slăbire
» » Aerobic de apă pentru pierderea în greutate, video

© 2011—2021 rum.herinhap.ru