rum.herinhap.ru

De ce am nevoie de Gainer

De ce am nevoie de GainerÎnainte de a înțelege de ce există un câștigător, este în primul rând să-l definească. Gainer este un aditiv alimentar, care constă în mare parte de carbohidrați, proteine ​​și este substanțial lipsită de grăsimi. Cu alte cuvinte, este o masă de proteine ​​glucide, in care hidratul de carbon, de obicei, mai mare (70-75%). Cu acest amestec se poate creste masa musculara, deoarece proteina este un material de bază pentru construirea mușchilor. De asemenea, îmbunătățește rezistența și crește nivelul de glicogen în fibrele musculare, care conferă mai multă putere și energie.

De ce am nevoie de Gainer

Potrivit pentru Gainer?

În primul rând, acest produs este recomandat pentru persoanele care au fizicul subțire. masei musculare este construit, și, astfel, o persoană care câștigă în greutate - Cu Gainer după un timp deja rezultatul va fi vizibil. Cu toate acestea, pentru persoanele care au rate metabolice extrem de mare, un câștigător este în mod clar nu este suficient, și pentru a construi o „greutate corectă“, este necesar să se combine utilizarea produsului cu alte tipuri de nutriție sport, în plus, va trebui să îmbunătățească dieta de calorii si nu uita de pregătirea fizică regulată.



De asemenea, amestecul de proteine-carbohidrati adecvat nu numai sportivi, ci și pentru oricine care vrea sa mentina doar masa musculara lor.

După ce a primit Gainer ruleaza aproximativ 2-3 ore - timp in care muschii recupera după antrenamente intense.

De ce am nevoie de Gainer?



Întotdeauna amintiți-vă că alimentația corectă - cheia succesului în sport, fitness, culturism si pierderea in greutate. Cu toate acestea, în cazul în care nu este posibil întotdeauna să adere la dieta ideală, Gainer greutate ajuta parțial să-l adapteze. Luați în considerare principalele motive pentru utilizarea produsului:

  • Restabilește o lipsa de proteine ​​și carbohidrați după exerciții fizice - ca urmare, creșterea mușchilor.
  • Înainte de formare Gainer ofera stocul carbohidrat corpului și de aminoacizi.
  • Creșterea numărului de mese pe zi, ca un întreg și aportului caloric crescut.

De ce am nevoie de Gainer

Cum să luați

Este cunoscut faptul că carbohidrații și proteinele sunt digerate cel mai bine cu un lichid de băut: apa, suc sau lapte. Nu există contraindicații specifice. Se merge bine cu creatina, si chiar a permis să se amestece cele două substanțe într-un singur cocktail.

Mancati Gainer nu este recomandată în timpul pierderii in greutate, uscare, sau run-time exercițiu „pe teren.“

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Adidași pentru pierderea în greutateAdidași pentru pierderea în greutate
Ce sunt aminoaciziiCe sunt aminoacizii
Creatina - ceea ce este pentru?Creatina - ceea ce este pentru?
Aminoacizii pentru pierderea în greutateAminoacizii pentru pierderea în greutate
Cum de a câștiga în greutate femeieCum de a câștiga în greutate femeie
Shake-uri proteice: un set de masa musculara fara probleme!Shake-uri proteice: un set de masa musculara fara probleme!
Dieta pentru cresterea in greutateDieta pentru cresterea in greutate
Proteina din zer in casaProteina din zer in casa
Dieta pentru a obține masa muscularaDieta pentru a obține masa musculara
Carbohidraților fereastră după un antrenamentCarbohidraților fereastră după un antrenament
» » De ce am nevoie de Gainer

© 2011—2021 rum.herinhap.ru