rum.herinhap.ru

Clase de pe eliptica pentru pierderea în greutate

Dacă utilizați în mod corespunzător bicicleta eliptica pentru pierderea în greutate, exerciții va consolida eficiența oricărei diete, chiar și limitările obișnuite de alimente care conțin amidon, grasimi dulce. Puteți uita despre jogging în ploaie, creșterea timpurie din cauza necesității de a merge la celălalt capăt al orașului pentru a face sala de fitness, alte placeri ale sportului stroyneyuschey vieții. Acasă eliptica

- este convenabil și eficient, bine și cei care sunt gemând despre incapacitatea de a pierde in greutate pe elipsoid, probabil, cea mai mare parte, ignora regulile simple de formare și de nutriție.

Care mușchii lucrează la un antrenor eliptica

Orice antrenor pregătit pentru a elimina rapid temerile cu privire la „pompare solduri, fese si spate.“ De multe ori confundat cu fete set de musculare creștere în greutate din cauza edem, sau un set de grasime corporala din cauza malnutriției. Puteți crește oarecum în volumul de coapse, fese, brațe în primele 2 săptămâni de formare, dar doar 20 de zile mai târziu va începe să-și piardă rapid centimetri, kilograme.
Cei mai multi experti nu recomanda cantarit primele 2-3 luni de antrenament, mai ales în cazul în care starea de spirit depinde de numărul de greutăți. Hainele tale vor spune cât de eficiente are loc o pierdere în greutate, dacă este necesar pentru a corecta programul.

Deci, ce muschii sunt de lucru, atunci când sunt angajate cu un antrenor eliptica?

  • În timpul mers pe jos, chiar și cu o rezistență ridicată, sunt doar „lent“ fibre musculare roșii din primul tip. Ele nu sunt în mod inerent predispuse la pompare, creșterea volumului.
  • Alb sau muschii contractie rapida sunt de lucru „la smuls“, ei pot folosi în timp ce exercitarea pe un antrenor eliptice, dar dacă crește brusc sarcina de la minim la maxim și „la foc mic“, că există forțe, dar se va muta nu mai mult de 2 minute.

La interval de formare obișnuit pentru pierderea în greutate, acest lucru nu are nimic de-a face cu regim, acesta este folosit în sportul profesionist, CrossFit pentru imbunatatirea rezistenta putere, atlet de putere. Simulatorul este necesar pentru o astfel de sprint profesionist de la cele stabilite pentru cluburi de fitness și sunt mult mai acasă.

Cum să se ocupe de pe bicicleta eliptica pentru pierderea în greutate

În primul rând, este necesar să se stabilească un timp de pregătire. Consiliului popular „funcționează pe stomacul gol o jumătate de oră în dimineața pentru micul dejun“ este bun numai dacă:

  • Nu este un hipotensiv;
  • Nu urmați o dietă în stilul de „nu mâncați după 03:57 - 18“, și să mănânce 3-4 ore înainte de culcare;
  • Nu este predispus la leșin, fluctuații bruște ale tensiunii arteriale;
  • Nu aveți anomalii ale inimii;
  • Nu aveți probleme cu reflux de aciditate suc gastric;
  • Până în momentul programului de dezvoltare sunt de formare de cel puțin 3 luni.

De fapt, exercitarea dimineața pe stomacul gol, puteți arde mai multe grăsimi. Cu toate acestea, dacă aveți contraindicații, pur și simplu angajate în 2 ore după o masă, încercați să obțineți alimente înainte de exercițiu a constat proteine ​​complete,  legumele, nu conțin carbohidrați.



Al doilea principiu este de formare eficient pentru pierderea in greutate - utilizarea de ritm cardiac pentru reglarea sarcinii. Se obține dispozitiv de piept cu un senzor de senzori încorporați în elipsoidală adesea confundate.

Cum să se ocupe cu un antrenor eliptica?

In primele 3 luni de formare ar trebui să fie abordată de 3-4 ori pe săptămână. Formarea ar trebui să fie de la 40 de minute 50-60% din suprafața de încărcare frecvența cardiacă maximă (HR). Acest mod va ajuta să obțineți în formă, să se pregătească pentru pregătirea fizică interval.

  • În medie, 40 de minute de acest ritm va ajuta sa scapati de 300-400 de calorii.

În plus, urmați exercițiile de rezistență de bază - genuflexiuni, flotări, răsucire presa, trage pentru mușchii spatelui. Efectuarea unui set de putere, o fac de 2-3 ori pe saptamana, face simulator de la elipsoidale după puterea de formare.



Următoarele 3 luni trebuie să aloce creșterea adaptării sarcinii depășite. Acum va veni la îndemână program de formare interval de, dar este mai bine să nu utilizeze built-in, și din nou, se concentreze asupra ritmului cardiac.

pierde in greutate în mod eficient pe bicicleta eliptica, aranja 5 antrenamente pe săptămână. Să presupunem că 3 dintre ele sunt de 40 de minute, la fel ca în ultimul trimestru și 2 - interval.

  • Primul Interval de formare: 10 minute rata de antrenament cardiac 50-60% din puterea maximă. Apoi alternante 4 minute de 50-60% din frecvența cardiacă-Max și la 2 minute de 70% din rata de inimă-Max, de lucru la o jumătate de oră, de cinci minute în jos se răcească face o viteză suficient de mică.
  • Al doilea interval de formare: 5 minute de warm-up. Apoi, 3 minute, 50% din rata de inima-Max, la 1 minut 80% din frecvența cardiacă maximă, lucra până la 20 de minute, efectuați 5 minute să se răcească.

exerciții de putere sunt efectuate în ziua de „liniștit“ de formare, după intervalele de a face numai întindere.

Uita-te la postura în timp ce conduceți, încercați să trageți stomac și îndreptați-vă spatele, și nu umbla pe vîrful picioarelor, chiar dacă sunt foarte greu, iar rezultatele nu sunt lungi în vin.

eliptica pentru pierderea în greutate: comentarii

Natalia, în vârstă de 24 de ani. Am vrut mult timp pentru a produce un astfel de simulator, dar nu suficient ca banii este timpul. Și apoi, de ziua mea soțul meu mi-a dat) Nu! Nu sunt gras. Doar după naștere un pic recuperat și tonusului muscular nu mai era la fel. În a doua zi am început să practice. M-am antrenat în dimineața pe stomacul gol (te trezești devreme) și deci de 4 ori pe săptămână, bine, dacă aveți timp, apoi a practicat uneori seara. Împreună cu formare face exercițiu complex elementar: presă, genuflexiuni, flotări. Ma antrenez în acest ritm timp de trei luni. Începe să mănânce mai mult, ultima dată când am mânca 4 ore înainte de culcare. Din cele 17 kg in plus skinula circa 5 kg, înăsprit fund și de stomac. Rezultatul este foarte fericit, voi continua.

Tatiana, în vârstă de 21 de ani.Am fost prezentat cu un antrenor eliptice, am cumpărat o rudă, și care urmează să fie angajate în ea lene, și că mi-a dat. Am început să practice pe ea timp de 30 de minute, a fost greu, la finalul formării toate hainele ude cu sudoare. Am angajat într-o zi. Acum, eu fac același lucru a doua zi, dar timp de 45 de minute. Efectul de 2 luni de utilizare, de stomac, șolduri, coapse, fese, puternic înăsprit devin mai mici în volum, mai elastică. A fost nevoie de o mulțime de greutate nu este de 2,5 kg, la greutatea mea de 58 kg. Dar este, de asemenea, corect, pentru că grăsimea este mușchi mult mai ușor. Rezultatul este ca, voi continua să se angajeze în

Vă recomandăm: un simulator eficient pentru pierderea in greutate

Fitness formator Elena Selivanova pentru https://AzbukaDiet.ru/.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Formarea în obezitateFormarea în obezitate
Training pentru scoliozaTraining pentru scolioza
Exercitarea bicicleta - esența și beneficiile utilizării saleExercitarea bicicleta - esența și beneficiile utilizării sale
Exercițiu complex pentru pierderea în greutateExercițiu complex pentru pierderea în greutate
Eliptica pentru pierderea în greutateEliptica pentru pierderea în greutate
Eliptica pentru acasăEliptica pentru acasă
Programul de formare pentru pierderea în greutateProgramul de formare pentru pierderea în greutate
Cum se pot combina sala de sport și alte de fitness?Cum se pot combina sala de sport și alte de fitness?
Training pe bicicleta elipticaTraining pe bicicleta eliptica
Interval de formare pentru feseInterval de formare pentru fese
» » Clase de pe eliptica pentru pierderea în greutate

© 2011—2021 rum.herinhap.ru