rum.herinhap.ru

Carbohidraților-free dieta - un meniu și produse de masă

dieta carbohidrati liberO dietă bazată pe consumul de cantități mari de proteine ​​și carbohidrați de reducere, este câștigă popularitate. Rezultatele sunt izbitoare, deoarece kilograme și ochi de topire. Astăzi încercăm să înțelegem esența dietei, decide ce pot fi consumate și ce nu se poate vorbi, ce ar trebui să fie incluse în dieta de zi cu zi, cu o dieta.

Cuprins:

Carbohidraților-free dieta - un meniu și produse de masă
produse carbohidrați liber

Esența dietei


Deci, baza acestei abordări la pierderea în greutate nu devine controla consumul de grăsimi sau de numărare de calorii, și reducerea consumului de carbohidrati. In ziua nu poate fi mai mare de 40 de grame de carbohidrați, iar în faza inițială -. 20 g sursă de energie devine mai mică, astfel încât organismul este forțat să își folosească propriile rezerve, rezultând în organism începe să piardă în greutate. Principalele avantaje ale unei diete este că nu se poate organichivat numărul de produse, nu pentru a se tortura până la moarte, meniul este la propria discreție. Principalul lucru este de a bea la fel de mult lichid (dar nu și în decurs de 30 de minute după masă) nu este cu 2-3 ore înainte de culcare, consumați alimente în cantități mici, dar de cel puțin 5 ori pe zi, încearcă să reducă la minimum utilizarea uleiului pentru prăjit. Ca orice dieta, carbohidrati liber are contraindicatii sale. Acestea includ boli de inima si vasele de sange, tractul gastro-intestinal, boli de rinichi, sarcina și alăptarea. Amintiți-vă că excluderea din dieta de carbohidrati - un test serios pentru organism, astfel încât medicul dumneavoastră să monitorizeze etapele de pierdere în greutate.


Ce pot mânca pe dieta carbohidrati liber

Luați în considerare lista de alimente pe care le puteți mânca în timpul procesului de pierdere în greutate. Carne, pește și fructe de mare sunt permise în orice formă și în orice cantitate. Cel mai important, asigurați-vă că cantitatea de grăsime nu depășește limitele admise. Admisibile ca ouă, conținut scăzut de grăsime brânză de vaci, brânză. O cantitate mica de carbohidrati corpul tau este mai bine pregătită din legume, salata verde, citrice.

Acest lucru nu poate fi consumat pe dieta carbohidrati liber

Lista de ceea ce nu poate avea mult mai extinse. O interdicție totală sunt supuse la toate tipurile de produse din făină, precum și toate tipurile de paste. Zahăr, miere, caș de masă, gem și marmeladă, iaurt dulce ar trebui să fie eliminate din dieta. Nu uita că multe băuturi sunt, de asemenea, o sursă de carbohidrați, de exemplu, bere, alcool, în special siropuri și piureuri, sucuri acidulate dulci, milkshake-uri care conțin zahăr, sucuri. Din fructe, de asemenea, ar trebui să refuze, pentru că în ele cantitatea de carbohidrați și bogate în zahăr.



Produse de masă pentru dieta carbohidrati liber

Dacă decideți să încercați pentru a reduce carbohidratii din dieta ta, nu poți face fără masa de produs. De asemenea, este logic să aibă un jurnal alimentar cu caracter personal, care nu este doar o listă de alimente permise și interzise, ​​dar, de asemenea, meniul pentru săptămâna. Deci, va fi mai ușor să urmeze planul. Dacă mănânci ceva mai sus norma, notați denumirea produsului, se calculează cantitatea de glucide, ajusta, dacă este necesar, dieta ta.
Luați în considerare cantitatea de carbohidrați din principalele produse: paine-50, Rice-71 62-hrișcă, carne, cârnați, șuncă, ouă, cârnați, pește 0 ouă, 0, 5, 2-caș, lapte 7 kefir- 3 și t. d.

Carbohidraților-free dieta - un meniu și produse de masă
rețete carbohidrați liber

Meniu dieta carbohidrati liber pentru o săptămână

Să ia în considerare o dieta pentru o săptămână. Rețineți că trebuie să mănânce de cel puțin 5-6 ori pe zi. Baza orice masa - 200-300 g de orice carne slabă, pește sau pasăre, este de asemenea posibil să nu mai mult de 300 g de legume proaspete, citrice 1-2 (de exemplu, grapefruit), cel puțin un litru de apă, ceai verde fără zahăr.



Iată un exemplu: mic dejun - jumatate grypfruta, masa de prânz - ouă și cafea sau ceai neîndulcit. De multe ori, la masa de prânz, nu sunt suficiente. Dacă micul dejun o dată vă puteți permite 2 oua, suc de grapefruit sau cafea. În alte zile pentru micul dejun seshte scăzut de grăsime brânză de vaci sau branza. Pranz - 200 g carne slaba de pui sau de orice alt tip de carne, 200 de grame de salata verde. Ca de umplere, folosiți suc de lămâie. La prânz puteți termina consumul de grepfrut sau bea o ceașcă de ceai. Pentru cină, perfect fierte sau fierte pe o pereche de pește. Amintiți-vă că o dietă foarte strictă ar trebui să respecte nu mai mult de 10 zile, și apoi pentru a reduce aportul zilnic de carbohidrati.


Retete pentru dieta carbohidrati liber

Nu cred că dieta necesită renunțarea la alimente delicioase, cel mai important, bucătar corectă și variată-l. Iată câteva rețete.

1. Cheesecakes.
Dacă doriți cu adevărat faina, apoi se prăjește se cheesecakes speciale. Se amesteca branza de vaci cu tărâțe scăzut de grăsime, se adaugă la tigaie fierbinte un pic de ulei de măsline. Simplu si delicios.

2. Supa cu bile de pește
Este dificil să se facă fără supa fierbinte pentru masa de prânz. Deoarece pește cu dieta carbohidrati liber este permis, apoi să pregătească un găluște gustoase supă cu pește, care are doar 1 gram de carbohidrati la 100 g de produs finit.
Carbohidraților-free dieta - un meniu și produse de masă
ingrediente:

  • file de pește - 800 g;
  • bulion de pește - 1 litru;.
  • 2 cepe, frunze de dafin (2 unități);
  • sare, condimente, plante aromatice (la gust).

Twist polizor file de pește cu ceapă. Apoi, se condimentează cu sare și piper preparate umplutura. Forma chiftele și să le înmoaie în bulion de pește, diluat cu apă clocotită. Apoi se adaugă supa de frunze de dafin, gatiti chiftelutele până când fierte, apoi oala in boluri si se adauga ierburi proaspete.


-Carbohidraților dieta fara: pierdute comentarii greutate

Veronica, în vârstă de 24 de ani. Pe o astfel de dieta, m-am așezat luna. Și este singura dieta pe care am fost dat relativ ușor. Cantarea 65 și 58. Aceste rezultate au devenit în ultima lună, nu am fost în stare să realizeze. N-am să renunțe la pui și pește, care îmi place foarte mult. În opinia mea, este mai degrabă o dieta de iarnă atunci când fructe în vânzare un pic și nu există nici o ispită, să le mănânce. În timp ce mere și portocale, eu sunt încă mănâncă. Făină și dulce interzis. Ei bine, toate dietele, deci este de obicei cea mai severă. Probabil mai mult de o lună ei să stea încă nu este corect. Greutatea (7 kg), de la care am scăpat de mine până când se întoarce. În ultimele șase luni, și așa se cântărește, cu toate că restricțiile cu privire la dieta nu se lipesc.

Maria, în vârstă de 30 de ani. Am 30 de ani a avut unele probleme cu greutatea de 64 kg, cu o creștere de 170. Am vrut să-și piardă 5 lire sterline, pentru că erau în mod clar de prisos. Am știut că punctul meu slab - aceasta este dragostea de alimente care conțin amidon, a doua zi nu a putut trăi fără chifle, prăjituri și cookie-uri, astfel încât primul lucru tăiat produse de făină, dar pâine din cereale integrale a lăsat un cuplu pe zi. A fost greu să se obișnuiască să bea mai multă apă, pentru că este atât de important în orice dieta. Dacă bei suficient, greutatea nu va merge departe. Consumul de 5 ori pe zi, consumul de sticlă, nu mai mult. 15 zile a durat, rezultatul a dat deja off 3 kg, a fost dificil, dar am avut un gol. Acum încerc să continue să mănânce în mod corespunzător, în scopul de a nu reveni la greutatea, de fapt, hidrați de carbon sunt necesare de către organism, dar dreptul, dar nu și pâine și dulciuri. spun corect, problema este în capul tău.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Dieta HardDieta Hard
Kefirul si hrisca dieta: a scăpa de 10 kg timp de 2 săptămâniKefirul si hrisca dieta: a scăpa de 10 kg timp de 2 săptămâni
Proteine ​​dieta. Review-uri și rezultateProteine ​​dieta. Review-uri și rezultate
Fructe de toamnă și dieta legume: ieftin, gustos, utilFructe de toamnă și dieta legume: ieftin, gustos, util
Low-carb dieta KremlinLow-carb dieta Kremlin
Dieta Atkins - secretul figura perfectă de stele de la HollywoodDieta Atkins - secretul figura perfectă de stele de la Hollywood
Dieta de proteine ​​pentru pierderea in greutateDieta de proteine ​​pentru pierderea in greutate
Diete si dieta cu 500 de caloriiDiete si dieta cu 500 de calorii
Dieta 6 petaleDieta 6 petale
Dieta de astronautiDieta de astronauti
» » Carbohidraților-free dieta - un meniu și produse de masă

© 2011—2021 rum.herinhap.ru