rum.herinhap.ru

Fie că zilele de post eficiente?

Cei mai mulți nutriționiști recomandă zile de repaus alimentar pentru pierderea în greutate si mentinerea o greutate sanatoasa, si ca unul dintre elementele unei diete sanatoase.
oh beneficiile de zile de post S-au spus. Să ne uităm la ele din perspectiva cuiva care au ajutat cu adevărat să scape de excesul de greutate.

Astfel, o revizuire a femeilor, practica regulată zilelor de post.

Pentru aproximativ un an am aranja zile de repaus alimentar o dată pe săptămână. Și în momentul în care am putea spune că apariția următoarei dintre ei mă face numai emoții fericit. Deși la început desigur că a trebuit să depună toate eforturile pentru a susține o zi. Din moment ce am fost un om, nu înclinați să se restricționeze puternic în produsele alimentare, în special dulce. Dar a venit timpul când în aspectul oglindă a încă o dată nu doresc să.



Asta ma ajutat pe prima scena? Cel mai important, poate - înțelegerea de pe piața internă și colegii. Toți au fost de acord să nu amintesc încă o dată despre produsele alimentare o zi pe săptămână. Gatiti soțul și copiii ei, am încercat în ziua precedentă, astfel încât acestea să poată încălzi până în ziua de azi.
Cu toate acestea, acum, atunci când organismul este folosit pentru a, eu pot suporta să se uite la orice masă, știind că mâine am mânca în liniște tot ce vreau. Și prima dată a trebuit să experimenteze disconfort de imposibilitatea de ceva de rontait. În sine, a trebuit să se simtă dependență psihologică cât de puternică pe această dorință. Și cât de mult alimentele pe care le consumăm este de fapt inutil „grație“ pentru această relație și întinde stomacul. Aproximativ două luni mai târziu, am fost în stare să scape de dorința constantă de a „mesteca“.

În acest sens, un mare plus în zilele de post pe care trebuie să le adapteze pentru a suferi doar o zi pe săptămână. În acest caz, de fapt, efectul a fost mult mai puternic decât chiar mă așteptam.



În primul rând, am început treptat, pentru a scăpa de dependența de alimente și în alte zile, ca urmare a impactului, desigur, de greutatea mea în bine.
În al doilea rând, în timpul descărcării zilei se contractă stomacul, astfel încât a doua zi, dacă au vrut să „otest“ de fapt, mănâncă mult mai puțin decât în ​​zilele dinainte de descărcare. Și-a lungul timpului, fără să observe, am început să mănânce mai puțin și în celelalte zile, care este de asemenea obligat să afecteze cifra.

O altă descărcare pe saptamana, plus la corp - posibilitatea de a se odihni pe tot parcursul tractului gastro-intestinal. Stomac, intestine, ficat și rinichi, vezica biliară obține o șansă să se odihnească de muncile fără sfârșit, și pentru că avem, în ciuda dezvoltării științei, nu există nici o posibilitate de a schimba corpurile lor în gradul de uzură.
Dacă stomacul periodic dureri sau dureri în partea, încercați să aranjeze o zi de post, cu siguranță, în această zi de astfel de disconfort aveți.

Timp de un an am pierdut 21 kg. În plus, pentru mine, am ajuns la concluzia că zilele de post - o modalitate foarte bună de a continua să sprijine atât greutatea și sănătatea. Dacă vă dați seama că sănătatea ta este departe de a fi ideal, incearca sa schimbe ceva in dieta ta cel puțin o dată pe săptămână.

În ceea ce privește rețetele specifice pentru descărcare, tot aici in mod individual. Eu unul nu-mi place de lapte, astfel încât cele mai populare zi de post pe molokochae - nu pentru mine. Prefer de obicei vara - fructe de pădure cu cremă de brânză, iar în timpul iernii - portocaliu sau grapefruit, plus cateva felii de ciocolata neagra, daca nu te-am simtit foarte bine, mananca intr-o zi este încă o linguriță - două de miere. Și în ultimul timp devin mai frecvente zilele de post pe apă.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Rău molokochayaRău molokochaya
Repaus alimentar pentru pierderea în greutateRepaus alimentar pentru pierderea în greutate
Beneficiile de zile de repaus alimentarBeneficiile de zile de repaus alimentar
Top 5: post dieta pentru pierderea in greutateTop 5: post dieta pentru pierderea in greutate
Ziua Dieta de ZiuaZiua Dieta de Ziua
Foame interval deFoame interval de
Dieta „zi de zi“Dieta „zi de zi“
Opțiuni pentru manipulare zileOpțiuni pentru manipulare zile
Zilele de post pentru reintinerireZilele de post pentru reintinerire
Zile de repaus alimentar cu miere de albineZile de repaus alimentar cu miere de albine
» » Fie că zilele de post eficiente?

© 2011—2021 rum.herinhap.ru