rum.herinhap.ru

Atitudinea pozitivă față de fitness

Cei mai mulți oameni să înțeleagă că de fitness și nutriție bună sunt importante pentru sănătatea lor. Nu există nici o îndoială că activitatea fizică și exercițiile fizice ajuta să se simtă mai bine și să trăiască mai mult și mai sănătoasă.

Cu toate acestea, mulți continuă să ignore exercitii fizice si o dieta sanatoasa. Ei cred că este foarte dificil - să înceapă să se angajeze în sala de fitness, și cel mai important - continua să faci exerciții pentru o lungă perioadă de timp.

Daca nu sunt foarte active sau nu doresc să tren pentru orice motiv, poate ai format o opinie negativă despre fitness? Acesta poate avea deja suficient să ne gândim că de fitness - este dificil? Prin urmare, este timpul pentru a schimba mintea lor într-o direcție pozitivă.



Una dintre cele mai comune stereotipuri - timp de fitness consumatoare. O scuză comună: „Nu am timp să-și exercite.“ Dar cred că, vi se va cere doar 1/48 parte dintr-o zi, sau 30 de minute de antrenament. Cei mai mulți oameni sunt pierdem un timp mult mai mult. Dacă într-adevăr doriți să reducă greutatea corpului său, de fitness ar trebui să fie o prioritate în viața ta. program de pierdere în greutate și fitness aveți nevoie pentru a planifica pentru a face producă rezultatele dorite. Se lasă timp de 30 de minute pe zi pentru exercițiu. Nu spune că nu aveți timp, pentru că puteți obține o jumătate de oră mai devreme sau du-te la culcare un pic mai târziu decât de obicei.



Un alt stereotip negativ - mulți percep ca de fitness constrângere. Ei gândesc: „Da, trebuie să te antrenezi, dar mi place să-și exercite, deoarece acestea sunt complicate și plictisitoare, nu mă pot aduce pentru a le face în fiecare zi.“ Probabil, aceste condiții de gânduri negative despre exerciții fizice provin din copilărie. Ne amintim cu toții cursuri de educație fizică de la școală neinteresante când am fost forțați să facem exercițiile. Ca urmare, unele au format subconstient o atitudine negativă la sala de sport.

Cei mai mulți oameni tren numai atunci când încearcă să-și piardă în greutate. Ei văd de fitness ca o pedeapsă pentru lăcomiei lui. Că, în orice caz, nu ar trebui să fie, nu poate fi perceput de fitness, ca tortură sau pedeapsă. Ar trebui să provoace numai emoții pozitive.

Obișnuiți la sala de fitness ar trebui să fie treptată. Începeți cu sarcini mici și selectați cel mai potrivit tip de fitness. De exemplu, dacă vă este frică de mișcare activă rapid, yoga sau pilates - aceasta este ceea ce ai nevoie. Și dacă pe fondul excesului de greutate aveți orice condiții, cum ar fi varice, artrita - poate ai potrivi fitball.

După ce a început să facă de fitness, de multe ori se repetă: „Eu pot“, „Sunt mai puternic, mai sănătos, mai energic“, „figura mea devine perfectă“!. Acest lucru vă va ajuta să vă schimbați atitudinea față de exercițiu. După câteva antrenamente vei realiza că de fitness nu este la fel de dificil cum părea înainte. Vei începe obtinerea plăcerea de formare. Atunci cu siguranta va reuși lupta cu excesul de greutate sa.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Fitness: Cum să te motiveze?Fitness: Cum să te motiveze?
Alegerea unei forme de fitnessAlegerea unei forme de fitness
Fitness în aer liber: de fitness în aer liberFitness în aer liber: de fitness în aer liber
Fitness ExpressFitness Express
Fitness - în cazul în care pentru a începe?Fitness - în cazul în care pentru a începe?
Tururi de fitnessTururi de fitness
Exerciții pentru a pierde in greutate pentru copiiExerciții pentru a pierde in greutate pentru copii
„De ce nu am pierde in greutate“, sau cum să nu se angajeze în sala de fitness„De ce nu am pierde in greutate“, sau cum să nu se angajeze în sala de fitness
Soft-fitnessSoft-fitness
Fitness după nașterea copilului: cum să piardă în greutate după o operație cezariană sau în timpul…Fitness după nașterea copilului: cum să piardă în greutate după o operație cezariană sau în timpul…
» » Atitudinea pozitivă față de fitness

© 2011—2021 rum.herinhap.ru