rum.herinhap.ru

Rețete din telina

Citiți mai departe beneficii de țelină pentru pierderea în greutate și de sănătate

. De asemenea, având în vedere rețeta „pohudatelnogo“ supa. Dar, în acest articol, am colectat Cum de a găti telina, retete prezentate de cititorii site-ului.

Feluri de mâncare de țelină

Olga

  • Eu beau sucul de lamaie si telina: într-un pahar de suc timp de aproximativ o jumatate de lamaie, poate fi un pic mai puțin, gustul unui curs specific, dar atunci când te obișnuiești - foarte mult,
    după un pahar de suc în dimineața - toată ziua simt vigoare a dispărut probleme cu tractul gastro-intestinal, în căldură - a scăzut transpirație.

Galina

  • Vă mulțumesc foarte mult pentru informațiile. Vreau să împărtășesc o rețetă pentru un fel de mancare favorit: 1 kg de rădăcini și 1 kg de lămâi, 500 g de miere. Rădăcini și răsuciți de lămâie într-o mașină de tocat, se adaugă miere de albine. Nu înainte de mese prima. lingură. Tasty, și cât de utile!

Julia

  • Te sfătuiesc să încercați un fel de mancare delicios: tulpini miracol de legume (200g) tocat + 1 mar (se taie în fâșii) 1 st l.izyuma + un pumn de nuci (nuci sau pin) + sos: 100 g de yogura naturale conținut scăzut de grăsime + 100g căpșuni (must poate fi congelat) 1 linguriță zahăr. Gustoase și sănătoase!

Natasha:

  • Vreau să împărtășesc o rețetă pentru supă, care m-au ajutat sa scape de 8 kg în 3 luni. Am mâncat de 2-3 ori pe săptămână.
    Sucul de tomate - 2n, telina, ardei gras verde, varză, fasole verde, verdeață. Nu adăugați sare.

Olya:

  • Încearcă-l! Vei iubi reteta mea:
    Telina tăiate, astfel încât să fie similar cu felii de lamaie, pus pe tonul său, stoarce ușor sucul de ton (ton vândute în fiecare magazin borcane în suc propriu), se adaugă ierburi proaspete, toate amestecate și zapravit- cineva ca tine poate maioneza și în cazul în care uleiul vegetal, apoi se stoarce o lămâie în fața ei. Gustoasă și foarte util.


Poftă !!!

Svetlana:

  • In saptamana 25 de sarcina, medicii diagnosticat „creștere în greutate patologica“ ... pe o dieta plantat. Iată rețeta mea: 2-3 tulpini de telina, 1 morcov, 1 măr. Toate grătar pe o răzătoare mediu, se adaugă 1/2 linguriță miere (poate nu), 1 lingura cremă 10%. Yummy! Copiii, ca mine, iubesc aceasta salata!

Marina:

  • Și această supă cu telina, nu poate găti, încerca doar să se toarnă apă clocotită ușor legume sote, se lasă să stea, va deveni chiar mai util și slăbire toate cartofii alte supe și salate pentru a înlocui rădăcina, vă veți bucura.

Salata cu telina pentru pierderea in greutate



Elena:

  • Există o salata: tulpini de legume nashogo 2 bucati, 1 mar verde, stoarce podea de lamaie, un ulei de masline, acru, dar te obișnuiești.

Larissa:

  • Salata: 1 piept de pui, 2-3 tulpini de telina, Banca de conserve de ananas, 1 pachet de biscuiti secară, maioneza pentru realimentare.
    se fierbe la san, se taie în bucăți mici, tulpina, de asemenea, se taie în felii, se amestecă, se condimentează cu maioneza.

Natalia:

  • Și eu fac o salata ca aceasta:
    Țelină, varză, castraveți, roșii, ardei gras :) mic I sare și îmbrăcat cu ulei de floarea soarelui sau de măsline. Puteți adăuga în continuare sos de soia, atunci nu poți sare. Prea delicioase se pare ...

Nyuta:

  • Îmi place această legumă! Într-adevăr îmi place în salate. De obicei, se face acest lucru: tulpinile (loturi), un măr mic, conserve de porumb, suc de lămâie, ulei de măsline (extra Virginia), sare dupa gust. Îmi place!
  • Și acum gravidă, așa că sunt atras de acest fel de mâncare: tulpini, branza, usturoi, sos, maioneza si smantana, un pic de sare. Am mâncat pâine cu cereale. Nu pot, în fiecare zi Vreau aceasta salata!

Olga:

  • Am două săptămâni de a manca salata de telina cu mere 1st.l. condimentată ulei de măsline (ca rată zilnică de ulei). Ea a pierdut 10 kg. Dar nu am suferit. Pentru micul dejun, cafea, ou fiert și pâine de secară. Cina de pește. În seara, brânză sau iaurt, nu de grăsime, în timpul zilei, o salată atunci când doriți să mănânce. Tasty, nu e foame
    De fapt, am folosit rădăcina, dar tulpinile sunt mult mai gustoase și mai eficient (0 kcal). Răzătoare la grătar un măr mare, aproximativ aceeași cantitate de telina. În cazul în care tulpinile, apoi aproximativ 3-4 bucăți. umple cu ulei. Pentru o schimbare, eu încă mai adaugă salata verde, foarte bine cu masline, dar apoi utilizați ulei de seminte de in.
    Inaltime 167 greutate a fost de 85 este acum 73 de ani, dar eu sunt de 50 de ani și apar modificări hormonale, ceea ce complică procesul, dar am pierde în greutate pe.

Galina:

  • rețetă tradițională "Hostess" (1-2 porții): 2 tulpini de țelină, împreună cu verdeață, 2 masă. Lingura porumb congelat, decongelat, o jumătate de măr verde, 2 felii de șuncă slabă sau fierte și carne de vită afumată. Toate se taie în fâșii lungi și subțiri, se condimentează cu o lingurita de maioneza. Foarte gustos, util si frumos, acesta poate fi servit oaspeților.
    Porumb congelat este mai dulce decât conserve.
    Vă recomandăm telina și porumb, înainte de gătit câteva minute pentru a stinge sau să dețină un minut și jumătate în cuptorul cu microunde.

Ai o reteta preferata cu telina? Împărtășește-l cu cititorii noștri, lăsați feedback-ul de mai jos.

Vă recomandăm pentru a calcula baza de prescriptie medicala calorica utiliza on-line contra nostru de calorii.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Salata „perie“ pentru pierderea în greutateSalata „perie“ pentru pierderea în greutate
Proprietăți utile de telinaProprietăți utile de telina
Salata de telina pentru pierderea in greutateSalata de telina pentru pierderea in greutate
Supa Selderevy pentru pierderea in greutate - reteta usoaraSupa Selderevy pentru pierderea in greutate - reteta usoara
Proprietăți utile de telina pentru bărbați și femeiProprietăți utile de telina pentru bărbați și femei
Dieta „supa de telina“Dieta „supa de telina“
Supa cu supa de pui dieteticeSupa cu supa de pui dietetice
Cum de a infuzat ghimbir pentru pierderea in greutate?Cum de a infuzat ghimbir pentru pierderea in greutate?
Rețete utile din telinaRețete utile din telina
Purifying dieta lamaiePurifying dieta lamaie
» » Rețete din telina

© 2011—2021 rum.herinhap.ru