rum.herinhap.ru

Salata de pește cu jeleu de sfecla rosie

Salata cu pește la cuptor și jeleu de sfeclă roșie. Când am văzut această salată, a atras atenția asupra fotografiei - foarte frumos aspect felii jeleu luminoase pe fundal general. Și pregătirea, am dat seama că jeleul nu este doar un element de decor, ci, de asemenea, un complement perfect pentru pește ... După cină, o singură bucată de stacojie în plăcile au fost lăsate ...

• Macrou - 1 buc
• Castravete - 1 buc
• Patrunjel
• bulion de sfecla (de lăptișor) - 400 ml
• Suc de lămâie (jeleu) - 2 linguri. l.
• Sos de soia (jeleu) - 1 lingura. l.
• gelatina instant (jelly) - 1 lingura. l.
• coaja de lamaie (sos) - 1/2 linguriță ..
• Orange Zest (sos) - 1/4 linguriță ..
• Ulei de măsline (sos) - 2 linguri. l.
• Sare
• piper proaspăt măcinat



În primul rând face sosul. Pentru sos, aveți nevoie pentru a freca lamaie ulei de masline si coaja de portocala, se adaugă sare și piper. Toate se amestecă. Să infuzată ...

Pentru salata, avem nevoie pentru a coace sau se fierbe peștele. Este de dorit ca aceasta a fost o sămânță mică - veți alege mai puțin de ele. Am coace un mic macrou. Pur și simplu se amestecă maghiran, oregano, sare și piper. Se presara pestele cu acest amestec și se pune o felie de lamaie. Peștele este plasat în bucșa pentru coacere - și a postat-l în cuptor până la gătit. pește racite ar trebui să fie tăiate în bucăți mici.

Pentru sfecla de dimensiuni medii jeleu de curățat, tăiat în 4 bucăți. Se toarnă în apă (0,5 litri) și se fierbe până la gata. Bulion de scurgere (400 ml l-am lăsat), se adaugă sosul de soia, sucul de lamaie, piper, sare, dacă este necesar, gelatina. Se amestecă pentru a se dizolva gelatina. Se toarnă într-o matriță. Matrița poate pune bucățile de lămâie. Pune în frigider sa se intareasca. Congelate jeleu se taie în cuburi mici. Castravetele fin tăiate.

Dezasambleze patrunjelul în crengute mici. (Autorul recomandă să ia mai mult și coriandru, dar nu-mi place, așa că numai pătrunjel cost) Toate componentele sunt ușor amestecate, se toarnă sos.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Salata „roșu și alb“Salata „roșu și alb“
Jelly „exotice“Jelly „exotice“
Salata de telina pentru pierderea in greutateSalata de telina pentru pierderea in greutate
Cele cinci zile dieta mediteraneanăCele cinci zile dieta mediteraneană
File de pui cu lamaieFile de pui cu lamaie
Rețete pentru dieta DukanRețete pentru dieta Dukan
Salata dietetice cu conserve de tonSalata dietetice cu conserve de ton
Salate de legume pentru pierderea în greutateSalate de legume pentru pierderea în greutate
O astfel de umplere deliciosO astfel de umplere delicios
Salata de AvocadoSalata de Avocado
» » Salata de pește cu jeleu de sfecla rosie

© 2011—2021 rum.herinhap.ru