rum.herinhap.ru

Despre cum am pierdut în greutate, fără a reveni

Despre cum am pierdut în greutate, fără a reveni"Există, de asemenea, mai groase decât mine, și nimic"- asta e un motto-ul am trăit în ultimii șase ani. Nu că nu era adevărat - cele două locuri pe autobuz, la un moment dat, nu am ținut - dar acum opt luni am fost o măsură de pantaloni din magazin - o lumină puternică în oglindă camera de montaj "fără a compliment"... pantalonii sunt, de altfel, nu este nasturii. În general, a devenit rușine de ei înșiși, și nu atât de mult pentru greutatea în sine, o mare parte din cifra în ansamblu. Amorfi, cum ar fi aluat, lent, cautati inconfortabil, și obrajii deja agățat. Dar eu sunt doar 34.

Am cântărit în casă și a decis să se ia ca o necesitate - a fost la începutul lunii noiembrie. Am cântărit 71 kg, cu înălțimea de 165 cm - IMC normal, obezitate, desigur, nu, dar în oglindă, nu am ca mine.

După nașterea fiului Am încercat să-și piardă în greutate pe pastila (care zhirovyvodyaschie), dar nimic mai mult decât să fie difuzate în jurul valorii de baie, mai ales nu a fost realizat, iar greutatea sa întors ușor pentru câteva săptămâni.

Pentru început am mers, doar în cazul în care, la doctor - Am avut un prieten care sa uitat ceva ca mine, dar totul a fost de vina pentru tiroida - și a constatat că, în această privință este complet sănătoasă, astfel încât nu se eschiva - va trebui să-și piardă în greutate ca totul. Apoi am citit forumuri și a stat la mormânt, opinia generală, dar cel mai de încredere (o dată deja ars pe aceste tablete, datorită) metoda - un stil de viață sănătos și ușor regim alimentar echilibrat.

Este opțiunea pe care toată lumea îi spune "nimic special"Dar te obișnuiești a fost destul de dificil, mai ales pentru mine - eu nu mânca numai, dar, de asemenea, ca să spunem așa, să mănânce, și nu doar dulce. Chipsuri și fructe cu coajă lemnoasă, de exemplu, am mânca pachete sub televizor destul de des.

Corpul meu a pus în ordine Aceasta implică trei domenii:

- alimente
- nagruzki- fizică
- piele și aspectul general.

Nu a fost foarte groasă, dar pielea mea este subțire și palely, așa că am știut că ar fi vergeturile nu pot fi evitate.



Conform avizului forumuri am o zi a scris în jos fiecare mâncat o bucată, iar lista a transformat ingrozitor: în plus față de patru mese (mic dejun, prânz (trei cursuri) și cină, plus masa de prânz la locul de muncă) Am mâncat 5 de mai multe ori - și toate acestea au fost sandwich-uri, pechenyushki, și chips-uri mele preferate gustare cu nuci! Un ketchup si maioneza a fost cheltuit pe alimente pentru un pachet mare timp de trei zile - deși, desigur, ei mănâncă nu numai eu, ci și întreaga familie (soț și fiu student).

Am început să mânca de trei ori pe zi și să monitorizeze strict acest lucru. Pentru masa de prânz, el a lăsat doar un singur fel de mancare (o zi - cea de a doua, apoi supa, mine). La locul de muncă, m-am oprit sandwich-uri mănâncă, maruntite său recipient de transport de salata cu pui fiert, salata verde si rosii.

Sunt excluse din meniul de paste, Am început să mănânc nu mai mult de o bucată de pâine pe zi. Eu știu că una dintre cele mai mari probleme a pierde în greutate - gătit pentru o familie care a pus pe dieta ta nu este de dorit, dar ei sunt gata, ca rezultat, - carne, pui (la cuptor sau, cel puțin, pentru un cuplu, am multivarka) și o mulțime de legume pentru garnitura, ca tine, au doar porțiunile au fost mult mai multe dintre mele (doi bărbați după toate!), și am cumpărat carnea macră.

Eu nu iau suplimente, mananca dulce doar o dată la fiecare câteva zile și un pic de zahăr în ceai a devenit mai puțin pus pe o lingură, și maioneză și ketchup doar din capul meu.



Respingeți chips-uri și fructe cu coajă A fost la fel de mult mai complicat, dar în cele din urmă le-a înlocuit cu un morcov, tăiate în bastoane (-degete grosime) felii și mere. Aici, după cum se pare acum pentru mine, am fost un mecanism important - de mestecat ceva crocantă în timpul filmului -, astfel încât fructele au venit bine.

Micul dejun a încercat mai densă, și pentru cină am avut salata de obicei și iaurt.

Primele două săptămâni de alimente a fost greu, dorit întotdeauna să aibă, dar apoi a mers dependență. După cum am citit, există un astfel de principiu, ca un obicei alimentar - organismul se adaptează stomacului și a proceselor mentale la noul regim în aproximativ 21-23 de zile. A fost o perioadă foarte dificilă, dar apoi m-am simțit mai bine.

Am văzut vitamine (Dar nu atât de mult din cauza pierderii in greutate, dar din cauza primăverii lor timpurie întotdeauna bea, și îmbunătățește starea de spirit, și mai multă energie) - pentru Supradin obișnuită.

în ceea ce privește efort fizic, posibilitatea de a se angaja in camera nu am (și până în prezent nu apare). A început să se ridice la 15 minute mai devreme și de a face prima încărcare normală, unele de la școală îmi amintesc (dar aproape terapeutic - o sarcină foarte mică, 5 sta-up-uri, de exemplu), apoi găsiți cursuri de yoga pe Internet, a fost ceea ce face bucătărie un covor de cauciuc lung, cu un capac soft-top ( baie sunt vândute) și a făcut o dimineață câteva Osan. Ea a vrut să fugă, dar mai ales nu alerga în toamna târziu, frică de frig, aici, în luna mai, a început deja (și încă mai rula în dimineața, de altfel, doar în jurul casei un cuplu de ture, dar am suficient).

la locul de muncă (Biroul meu este la etajul al treilea) a început să meargă pe scări în dimineața, seara, și la intrarea în apartamentul său (și aici etajul 4), de asemenea. La început a fost dificil, mai ales în cazul în care pachetele a fost - apoi a luat doar două etaje și se așeză pe lift.

pentru piele Am făcut împachetări la domiciliu - mai ales ca mierea, sa bucurat perii de masaj (în fiecare zi) și exfoliante (la fiecare 5 zile). Scăderea celulitei, vergeturi si noi este foarte slab marcat. Vechi, desigur, mai ales nu va împărtăși, dar am câștigat după naștere, pentru că destul de care nu sunt angajate.

Ca rezultat, timp de șase luni, am pierdut 10 kg și jumătate din dimensiunea de haine (De la 50 până la 46-48) și greutatea ultimelor două luni este nerambursabil per suta de grame. Cred că în viitor nu va veni înapoi, pentru că nu am arunca dieta si stresul (desi dulce este, uneori, mai mult decât ar fi necesar). Corpul a fost aspectul tensionat - mușchii devin mai puternici, cifra postroynela din toate punctele de vedere, nu numai sub forma de numere pe scara, am observat că încărcătura mică, a părut de nesuportat, acum sunt incomod. Starea de spirit este excelenta si stres urs mai ușor.

Am fost în stare să - și vă va! Cel mai important, amintiți-vă că este mai bine să nu-și alunge numerele de pe scalele, și rulete - scriitorul american de science fiction a fost o poveste despre un om foarte gras, care a vrut să piardă în greutate și a cerut reteta magica "pentru a pierde în greutate" - și în cele din urmă el a rămas același gros, cu toate că greutatea este într-adevăr pierdut, creșterea la tavan, ca un balon. Engage figura din toate părțile, și totul va fi bine!

Despre cum am pierdut în greutate, fără a reveni

Julia

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Sursele de inspirație pentru pierderea în greutate eficientăSursele de inspirație pentru pierderea în greutate eficientă
Fie că zilele de post eficiente?Fie că zilele de post eficiente?
Lenea, care ne împiedică să piardă în greutateLenea, care ne împiedică să piardă în greutate
Ce este pantaloniiCe este pantalonii
Molokochaynaya comentarii dietaMolokochaynaya comentarii dieta
Indicele de masă corporală, fie pentru a pierde în greutate ai nevoie?Indicele de masă corporală, fie pentru a pierde în greutate ai nevoie?
Aerobic de apă pentru pierderea în greutate, videoAerobic de apă pentru pierderea în greutate, video
Anorexie: povești de viață. fotografie anoreksichekAnorexie: povești de viață. fotografie anoreksichek
Jurnal de greutate sau de a pierde drumul postroynet meuJurnal de greutate sau de a pierde drumul postroynet meu
De ce un om nu suna? întrebare psihologDe ce un om nu suna? întrebare psiholog
» » Despre cum am pierdut în greutate, fără a reveni

© 2011—2021 rum.herinhap.ru