rum.herinhap.ru

Proprietăți utile de scorțișoară

Proprietăți utile de scorțișoarăMulte alimente care aproape în fiecare zi pot fi folosite în prepararea diferitelor feluri de mâncare, de fapt, este un mare ajutor în vindecarea diferitelor boli și afecțiuni. Scortisoara - unul dintre aceste produse. În bucătărie este folosit, în general, ca asezonare, condimente, dar cu toate acestea pot fi folosite ca ingredient în medicina populară medicamente.

Beneficiile de scorțișoară și miere - pentru vindecare pierderea în greutate corporală și

Acest condiment este cunoscut a fi foarte bine pentru a ajuta la reducerea poftei de mâncare. De ce? Faptul este că, din cauza aceasta cât mai mult posibil nivelurile reduse de glucoza din sange. Poate de la sine înțeles că este foarte util mai ales pentru diabetici. Doar să ia o jumătate de linguriță dimineața, și pe tot parcursul zilei vă puteți simți confortabil, fără a interfera cu anumite simptome ale diabetului zaharat. În plus, condimentul este bun pentru oricine altcineva care nu este bolnav cu boala.

În timpul mesei de dimineață în ceai (verde sau negru), cafea sau suc, puteți adăuga, de asemenea, un pic de condimente scorțișoară. Dar tot felul de produse de patiserie, prăjituri și alte produse de patiserie, care conține acest condiment, foarte nedorite pentru utilizare și nu poate fi decât dăunătoare pentru sănătatea și silueta, deoarece un conținut ridicat de grăsimi și carbohidrați din aceste alimente „ucide“ toate proprietățile benefice. Cea mai bună opțiune - să mănânce cereale sau brânză de vaci cu condimente.
Proprietăți utile de scorțișoară

Alte caracteristici utile

  • Se recomandă utilizarea sa pentru boli ale aparatului respirator
  • În răceli cronice, gripa
  • Dacă există probleme cu intestinele
  • Reduce colesterolul si riscul de atac de cord (cu condiția ca în fiecare dimineață trebuie să utilizați pâine condiment)
  • Mulți dintre cei care nu reprezintă un pericol deosebit, boala au fost tratate mult timp cu adăugarea de condimente miere

În ceea ce privește ultimul punct: da, în trecut, mierea a fost întotdeauna utilizat într-o varietate de boli. Și în cazul în care se adaugă scorțișoară pudră, apoi medicamentul a fost considerat chiar mai perfectă. Desigur, în timp de astăzi trebuie să se înțeleagă că un astfel de amestec nu poate fi o „rețetă pentru toate bolile“ și să nu fie în măsură să fie un substitut pentru medicamente de medicina tradițională, ci ca un mijloc suplimentar de bine utilizat chiar și în tratamentul anumitor boli legate de inima.
Proprietăți utile de scorțișoară




rănire

Am analizat proprietățile utile, dar acum să învățăm despre dăunătoare. Pe asigurarea medicilor, inclusiv nutriționiști, scortisoara este util pentru aproape toți oamenii, dacă este consumat cu moderatie, chiar de zi cu zi. doza optimă a fost deja descrisă mai sus: linguriță de ceai și pâine. Cu toate acestea, următoarele contraindicații:

  • durere de cap
  • temperaturi ridicate
  • hipertensiune arterială, hipertensiune
  • Incompatibilitatea cu medicamente, cum ar fi aspirina, precum și orice alte persoane care pot subtia sangele
  • Femeile gravide (există un risc considerabil ca un avort spontan)
  • vârstnic
  • Sangerarea: atât externe cât și interne
  • Nervozitate, stres sever
  • Idiosincrasie, alergie


Notă: Cinnamon conține o substanță foarte neprofitabilă numită cumarină. În același timp, ar trebui să poată să distingă un produs de calitate de la omologul său mai ieftin: primul este foarte puțin cumarină, dar în al doilea - o sumă uriașă. Decât este plină? La doze mari, substanța încalcă ficatul, cauzand dureri de cap severe și chiar provoacă dezvoltarea hepatitei și a cancerului. Cu toate acestea, se tem condimentele nu au nevoie. Utilizarea inestimabilă și deteriorarea acestuia este practic imposibil pentru un consum rezonabil.

Rețete pentru băuturi slăbire

Proprietăți utile de scorțișoară
rețeta propusă preparate, de obicei, la culcare (apa poate fi utilizată în loc de ceai negru sau verde):

  1. Trebuie să luăm miere și scorțișoară în următorul raport: 1: 2
  2. Se toarnă condiment cu apă caldă (un pahar).
  3. După 30-40 de minute, se adaugă miere și se lasă peste noapte în frigider
  4. În dimineața bea o jumătate de băutură seara înainte de a merge la culcare - odihnă.

Utilizarea constantă ceai cu adaos de mirodenii și a băuturilor, descrise mai sus, vă va ajuta într-un timp scurt pentru a obține o siluetă subțire și a scăpa de substanțe nocive în intestin și corpul ca un întreg.

Scorțișoară și miere pentru pierderea în greutate: comentarii

Irina, în vârstă de 32 de ani. Am scortisoara ca un instrument de super pentru pierderea in greutate nu este foarte crezut. Și pentru a pierde in greutate pe ea nu a făcut-o. Lovit off greutate înainte de vacanța de pe o dieta, iar acum nu pentru a obține o mai bună din nou, și nu pentru a obține ceva din care a scăpat de dimineața și seara, bea ceai cu scorțișoară și miere, uneori negru, uneori verde, gustul îmi place ceaiul tartă devine, fac scorțișoară, în special chifle dragoste. Acum m-am absolut în nici un fel nega, ca de obicei să mănânce fără restricții, și bea acest ceai, a pierdut in greutate nu se întoarce, greutatea în valoare. Deci, pentru a pierde in greutate prin faptul că nu știu, dar continui să se potrivesc exact acest ceai posibil.

Katerina, în vârstă de 24 de ani. Îmi plac toate femeile tinere sunt atitudine foarte sensibile la figura lor și să încerce să mențină aceeași greutate. Cu toate acestea, uneori, eu cu siguranță "poartă". Bea de scorțișoară cu miere - o opțiune bună pentru a reveni formularul pentru mine, deoarece am tensiune arterială scăzută și un regim alimentar normal am suferit grav, și scorțișoară este cunoscută "Acesta oferă vivacitate". Am văzut acest ceai cu scorțișoară și miere dimineața pe stomacul gol, iar în timpul zilei înainte de a mânca. Cinnamon bate încă poftă bună, mai ales în combinație cu miere. Ca urmare, o săptămână este resetat la 5 kg, cu condiția ca să nu abuzeze de snacks-uri în seara. Cu greutatea mea medie de 57 kg, acesta este un rezultat mare.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Proprietatile curative ale condimentelorProprietatile curative ale condimentelor
Cinnamon pentru pierderea în greutateCinnamon pentru pierderea în greutate
Semintele de in slăbireSemintele de in slăbire
Cinnamon: proprietăți utileCinnamon: proprietăți utile
Masca de par cu scorțișoarăMasca de par cu scorțișoară
Delicious, aromatice și sănătoase: mere cu scortisoara pentru pierderea in greutateDelicious, aromatice și sănătoase: mere cu scortisoara pentru pierderea in greutate
Carnation: proprietăți benefice de condimente traditionaleCarnation: proprietăți benefice de condimente traditionale
Ginger băutură - eficient și simplu mod de a arde de grăsimeGinger băutură - eficient și simplu mod de a arde de grăsime
Cinnamon pentru pierderea in greutate: aplicarea, rețete, recenziiCinnamon pentru pierderea in greutate: aplicarea, rețete, recenzii
Scorțișoară și miere pentru pierderea in greutateScorțișoară și miere pentru pierderea in greutate
» » Proprietăți utile de scorțișoară

© 2011—2021 rum.herinhap.ru