rum.herinhap.ru

Chia semințe pentru pierderea în greutate: comentarii, modul de a face

Chia semințe pentru pierderea în greutate: comentarii, modul de a facePrintre multe moduri de a pierde in greutate este acum un produs destul de comun, care a venit la noi din zonele centrale și de sud a Mexicului - semințe de chia. Astăzi este un instrument pentru pierderea in greutate este foarte popular și, prin urmare, cererea este considerabilă. Sunt aceste semințe de ajutor pentru a obține un corp subțire sănătos și a scăpa de excesul de greutate - citit despre proprietățile produsului, precum recenziile de mai jos în acest articol.

Pe proprietățile benefice ale semințelor

În primul rând, trebuie remarcat faptul că chia este un produs extrem de hrănitoare - în funcție de mai multe comentarii, mananci doar o lingura de seminte, iar senzatia de satietate va fi menținută pe tot parcursul zilei! În plus față de un organism de saturație are loc și un puternic proces de ardere a grasimilor - după un anumit timp (30-40 zile), veți vedea deja progrese semnificative în reducerea greutății. De asemenea, îmbunătățirea pielii și a sistemului imunitar si scade riscul de a dezvolta boli grave, cum ar fi psoriazis, și boala Alzheimer.

Chia semințe pentru pierderea în greutate: comentarii, modul de a face

În compoziția semințelor La Chia (lachia) de proteine ​​mai mult de 20 la suta, 35 - petrol și aproximativ 25 - tesut. Acum la fel, și explică motivul pentru saturarea a stomacului, care indică faptul că abilitatea de a controla pofta de mancare.

fapte importante despre semințe de chia

  • Cantități uriașe de calciu - mult mai mult decât laptele
  • A crescut de magneziu și conținutul de fier
  • Mai mult potasiu decât bananele

Chia semințe pentru pierderea în greutate: comentarii, modul de a face



Dar asta nu e toate proprietățile utile: semințele pot fi destul de „da cote» afine și afine cu privire la conținutul de antioxidanți. Prezent în compoziție și sunt importante pentru acidul gras al organismului omega-3, omega-6, care ar trebui să fie întotdeauna în dieta, deoarece îmbunătățesc activitatea inimii și a vaselor de sange, reduce riscul de atac de cord, normalizează tensiunea arterială, colesterolul și de ieșire contribuie la îmbunătățirea de coagulare a sângelui.

seamănă cu o sămânță de susan către exterior, mirosul este mai asemănător cu aroma de ulei de in.

Chia semințe pentru pierderea în greutate: comentarii, modul de a face

Contraindicații



Contraindicația majoră este poate doar idiosincrazie produsului, care poate provoca reacții alergice. De asemenea, trebuie să consulte un medic, pentru a folosi pilula, reducerea presiunii sau medicamente care subțiază sângele. Diaree și indigestie, de asemenea, de dorit să se utilizeze semințele atâta timp cât problema este rezolvată.

Cum să utilizați

În plus față de proprietățile de mai sus, dând o senzație de sațietate în detrimentul fibrelor conținute în Chia, produsul, de asemenea, ajută la eliminarea toxinelor din organism, și îmbunătățește intestinului. Și pentru a face semințele din următoarele moduri:

  • Adăugat la salate și alte feluri de mâncare
  • Se amestecă semințele zdrobite cu faina
  • Mănâncă prime
  • Ia uleiul din semințele La Chia

Chia semințe pentru pierderea în greutate: comentarii, modul de a face

Review-au pierdut în greutate

Elena, în vârstă de 37 de ani. Sunt supraponderal, am devenit o preocupare în liniște pentru el, dar toate la fel, pentru că vreau să-și piardă câteva kilograme! Nu este utilizat pentru a mers pe jos în jurul valorii de sala de sport, așa că am decis să caute un mod mai ușor și eficient pe web. Ca rezultat, studiind forumuri, bloguri și alte site-uri, am aflat despre Chia semințe și a decis să încerce salvie spaniol - este acum mult mai mică și timp de 30 de zile a decolat de aproximativ 5 kg! Eu cred că un rezultat bun.

Anzhelika, în vârstă de 25 de ani. Cumparata pentru $ 9 a punga de 500 de grame. La mulți - nu un cuvânt! Deja în 2 săptămâni, a fost nevoie să mănânce 2 kilograme și au devenit mai mici. De obicei, eu beau apă. Personal, m-am apropiat La Chia, atunci toată lumea ar trebui să se încerce și să decidă dacă este sau nu această metodă i se potrivește.

Dacă luați semințe chia pentru pierderea in greutate, cota în comentariile și rezultatele efectelor secundare.

A se vedea, de asemenea, video de a pierde in greutate cu ajutorul semințelor de chia:

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Metode Pierdere în GreutateMetode Pierdere în Greutate
Lenjerie de corp ceramice brad subțire: comentarii, rezultateLenjerie de corp ceramice brad subțire: comentarii, rezultate
Semintele de in slăbireSemintele de in slăbire
Proprietăți utile de uleiProprietăți utile de ulei
Cereale pentru pierderea în greutateCereale pentru pierderea în greutate
Proprietăți utile de semințe de floarea soarelui și de dovleacProprietăți utile de semințe de floarea soarelui și de dovleac
Semintele de in pentru pierderea in greutate - Comentarii rezultateSemintele de in pentru pierderea in greutate - Comentarii rezultate
Musli „pierde în greutate într-o săptămână“: comentarii, compozițiaMusli „pierde în greutate într-o săptămână“: comentarii, compoziția
Semintele de in pentru curățarea intestinuluiSemintele de in pentru curățarea intestinului
Ulei de in pentru pierderea în greutateUlei de in pentru pierderea în greutate
» » Chia semințe pentru pierderea în greutate: comentarii, modul de a face

© 2011—2021 rum.herinhap.ru