rum.herinhap.ru

L-carnitină (L-carnitină)

L-carnitinăL-carnitină sau L-carnitină (elkarnitin) - o substanță care este utilizat pentru arderea de grăsime în sala de fitness amator și profesional. În starea sa naturală este produsă de ficat de om. Cu toate acestea, acest lucru necesită o dietă de calitate echilibrată bogată în proteine ​​animale. Prin urmare, cei care tin dieta sunt adesea sfătuiți să utilizeze în plus L-carnitină în capsule sau ca o băutură.

Cuprins:


L-carnitină: Slimming COMENTARII ȘI PREȚUL

L-carnitină (L-carnitină)

Unii producători de suplimente alimentare cu carnitină promit pierderea in greutate de 5-6 kilograme pe lună, înăsprirea mușchii și crește vitalitatea. Judecând după răspunsurile celor care sunt în mod activ să o folosească, aceste promisiuni nu sunt departe de adevar.

Dar cât de mult Carnitină de droguri? Trebuie spus imediat că L-carnitină ca mijloc pentru pierderea in greutate poate fi costisitoare. Pe piața de astăzi sunt multe medicamente cu carnitină de la ieftin, care costa aproximativ 10 $ pe curs, la „elita“ de 50-100 USD și chiar mai mult. Din păcate, nu toți potențialii cumpărători știu exact cum să ia Carnitină pentru pierderea în greutate și dacă merită să faci.

L-carnitină SLĂBIRE: Recenzii

L-carnitină SLĂBIRE: WILL rezultatul?

Înainte de a cumpăra un alt „poate de dieta,“ să ne uităm la modul în care să opereze L-carnitină. Prea mulți producători prea conștiincioși publicitate susțin că această substanță este esențială pentru arderea de grăsime, și numai cei care sunt implicați în sport fără ea pur și simplu nu se poate face.

L-carnitină (L-carnitină)

De fapt, cantitatea minimă de carnitină, care este necesar pentru metabolismul normal al lipidelor este produs de către ficat, chiar dacă sunteți pe un regim alimentar strict. Studiile științifice care susțin eficacitatea L-carnitină pentru arderea de grăsime nu dovedește că, fără procesele din organism „nu va merge“.



Poate cineva care a mâncat carne și ouă are suficiente resurse naturale pentru a produce carnitină în organism. Și în procesul de reducere a tesutului adipos din organism mai important este echilibrul energetic negativ, nu cantitatea de carnitină.

Pur și simplu pune, modul învechit vechi - arzător de grăsime „mananca mai putin, muta mai mult“ este mai eficientă decât carnitină. Dar să spunem că L-carnitina - cumpărare complet inutil nu este în valoare. Această substanță este de fapt în măsură să „restructureze“ organismul în modul de ardere de grăsime și vă va oferi mai multă energie pentru sport. Doar pentru a realiza acest efect, trebuie să includă un program de pierdere în greutate de exercitii aerobice.

Oamenii de știință au arătat că pierderea în greutate este realizată numai de către cei care iau L-carnitină pentru regimul special. Fitness dieta și exercițiile fizice regulate combinate cu acest medicament - poate ajuta să piardă în greutate. Univocă „în mod necesar“ împotriva carnitina poate spune doar vegani stricte, deoarece hrana lor este absolut nici resurse naturale pentru producția sa. Dacă nu schimbați modul și bea doar carnitină, doar un efect tonic poate fi atins. Deci, cum să piardă în greutate nu va depinde de cantitatea de carnitină, ci pe calitatea programului de fitness.

L-carnitină: INSTRUCȚIUNI DE RECOMANDĂRI utilizare pentru hrana

L-carnitină (L-carnitină)

Recepția de L-carnitină la mai multe diete sunt considerate „periculoase“ sau „periculoase“. O astfel de opinie a dezvoltat în oameni care cred oricare dintre aditivii care sunt utilizați în profesionale de fitness, dopajul și răul.

Singurul efect secundar care ar putea fi interesat de a pierde în greutate femei - L-carnitină crește în mod semnificativ apetitul. Lucru este că accelerează metabolismul în repaus, ceea ce înseamnă că nu mai consuma energie. Ce vrei să mănânci mai natural. Prin urmare, mulți producători adaugă preparat - arzător fibre dietetice de grăsime, sau un extract de Hoodia cactus pentru a face mai ușor să urmeze un regim alimentar și de a utiliza carnitină.



Cu toate acestea, creșterea apetitului alimentar poate fi evitată prin utilizarea schemei de drept. Deci, ar fi mai bine dacă în momentul de a lua acest supliment refuzați de obicei dieta saraca in calorii in favoarea asa-numita dieta de fitness. Să ne amintim regulile sale generale:

  1. cel puțin 1 g de proteină per 1 kg de greutate corporală;
  2. cinci mese, fiecare greutate nu este mai mare de 300 g;
  3. un minim de carbohidrati simpli, zaharuri non-rafinate, dulciuri și alcool;
  4. limitarea aportului de grăsimi la 60 de grame pe zi, preferă - grăsimi mononesaturate;
  5. o cantitate mare de legume și fructe în dieta;
  6. dieta de calorii nu au scăzut numerele de rata metabolismului bazal, plus 300-400 kcal / zi. (Media pentru o femeie cu o greutate de 65 kg este de 1700-1800 kcal).


SLĂBIRE L-carnitină: COMENTARII slăbire și modul de formare

L-carnitină (L-carnitină)

Dacă doriți o rapid și inofensiv pentru a reduce greutatea, este necesar să se revizuiască modul de formare.

  • În primul rând, trebuie să-și petreacă 2-3 antrenamente de rezistență pe săptămână, în timp ce lucra la „rezistenta“, adică, cu un număr mare de repetiții și greutate redusă.
  • În plus, ar trebui să aranjeze 3-6 cardio o săptămână, durata diferită a acestora (20-60 min) și intensitate.

În acest caz, veți avea nevoie de aproximativ 1200 mg de carnitină pe zi. Cel mai bun din toate, dacă este folosit adesea sub formă de capsule înainte de mese, și aproximativ jumătate (500-600 mg) inainte de a exercita, aproximativ o jumătate de oră.

L-carnitină (L-carnitină)

În cadrul revizuirii, utilizatorii spun adesea că are sens să utilizeze L-carnitină lichid ocupație, astfel de flacoane au practic toți producătorii de nutriție sport.
Deci, schematic „relație“ cu carnitină va fi după cum urmează:

  • 200 mg înainte de micul dejun, ia 20 de minute;
  • 200 mg înainte de prânz;
  • 200 mg la o gustare;
  • Ia 600 mg înainte de antrenament.

La primirea L-carnitină trebuie să limiteze utilizarea de cofeina si guarana, deoarece carnitina are un efect stimulativ. În orice caz, dacă se confruntă cu probleme de sănătate, este necesar să se consulte cu medicul dumneavoastră.

Și nu uitați că este mai bine să achiziționeze L-carnitină în magazinele de nutriție sport.


L-carnitina: comentarii

Anastasia, în vârstă de 22 de ani. Am văzut că El carnitina ia înainte de fiecare antrenament, prietena mea, cu care mergem la sala de fitness. M-am simtit bine, dar greutatea mea nu este în grabă să plece. Văzând forma ei subțire, de asemenea, am început să ia El carnitină. Dar eu sunt în fața recepției, desigur, am început să aflu ce este. Am învățat că carnitina - este o substanță care este produsă în corpul nostru. Acest lucru înseamnă că este inofensiv. Am luat 2 săptămâni, de 4 ori pe zi. Înainte de formare a triplat doza. În acest timp, am pierdut 3 kg. Pe de fitness, în același timp, m-am dus doar de 2 ori pe săptămână, timp de o oră. Mâncarea în sine nu este foarte limitată. Dulciuri și chifle, desigur, nu a mâncat. Cred că datorită accelerării metabolismului, induse de droguri - greutate a început să scadă.

Polina, în vârstă de 30 de ani. Sport în special nu fac acest lucru, pentru răsfăț rula o dată pe săptămână sau de simulatoare. Stai pe o dieta pentru mine este mai ușor și mai convenabil. Am încercat să stau pe-carbohidrati liber - rezultatul - 1 kg pe săptămână. Pentru mine, acest lucru nu este suficient. Sora sfătuiți să bea L-carnitină. Am încercat să bea lichidul El carnitina timp de 10 zile, pe stomacul gol. În plus, rulează o dată pe săptămână. Puterea nu este limitată în mod particular, bine, cu excepția faptului că pe manânca de noapte. 3 kg lăsat practic pe cont propriu, fără a mai strecurat. Am continua să bea. Sora recunoscător pentru ei, nu știu ce este - L-carnitină. Vreau să încerc un alt fel, în viitor, în timp ce studia informația.

Mai ales pentru AzbukaDiet.ru - antrenor de fitness Elena Selivanova


https://azbukadiet.ru/2011/07/30/l-carnitine.html

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Ce sunt aminoaciziiCe sunt aminoacizii
Aminoacizii pentru pierderea în greutateAminoacizii pentru pierderea în greutate
Vitaminele din uscare a corpuluiVitaminele din uscare a corpului
Nutriție sport pentru pierderea in greutateNutriție sport pentru pierderea in greutate
Ceai „pohudin“Ceai „pohudin“
10 Alimente pentru o figură subțire10 Alimente pentru o figură subțire
Guma de mestecat dieta pentru pierderea in greutateGuma de mestecat dieta pentru pierderea in greutate
Pierderea în greutate în nutriție sportPierderea în greutate în nutriție sport
Nutriție după antrenament așa cum ar trebui să fie?Nutriție după antrenament așa cum ar trebui să fie?
CarnitinăCarnitină
» » L-carnitină (L-carnitină)

© 2011—2021 rum.herinhap.ru