rum.herinhap.ru

Dieta Agaricus: rețete și comentarii

dieta Agaricus: rețete și comentariiAgaricus sau Zada ​​burete este un membru al așa-numitele ciuperci parazite și crește în principal în Orientul Îndepărtat și Siberia. Acesta a fost mult timp considerată o vindecare și folosite în scopuri medicinale, dar recent oamenii de știință au descoperit un nou si util proprietati ale ciupercii: sa dovedit că agarikus ajută la reducerea excesului de greutate. Și acest lucru este adevărat, deoarece recenziile persoanelor care au folosit produsul pentru a confirma eficacitatea acestuia.

Descriere agarikus

Oamenii de stiinta de cercetare au arătat că planta prezintă o componentă specială care activează activitatea ficatului. Acesta din urmă, la rândul său, începe să producă o substanță care accelerează procesele metabolice și descompunerea grăsimilor. Este această descoperire științifică a dus la ceea ce este acum burete lemn de esență tare a devenit utilizat pe scară largă pentru a reduce în mod eficient în condiții de siguranță și de excesul de greutate.

dieta Agaricus: rețete și comentarii

Mai mult decât atât, larice ciuperci îndepărtează perfect substanțe nocive: toxine și deșeuri, și curăță, de asemenea, intestine, ceea ce conduce, de asemenea, la o scădere în exces kilograme.

Reteta tinctura de Agaricus



De obicei, în scopul de a pierde în mod eficient bureți de esență tare cu greutate preparat perfuzie. Acest lucru se face după cum urmează:

dieta Agaricus: rețete și comentarii

  1. Luand 30-50 grame agarikus și puneți-l în apă caldă (300-500 ml).
  2. Amestecul se lasă la infuzat aproximativ 8-9 ore.
  3. După ce apa este drenată în ceașcă, dar este încă nevoie de apă!
  4. Ciuperci în sine este bine măcinat și apoi se toarnă din nou aceeași apă, dar, de asemenea, se adaugă puțină apă mai caldă.
  5. În plus, infuzia pus pe foc mediu și adus la o temperatură de aproximativ 60 de grade (nu se fierbe!).
  6. Acum trebuie să se scurgă infuzia într-un termos și se lasă timp de aproximativ 12 ore.
  7. Bea in timpul zilei pentru o jumătate de oră înainte de mese.


dieta Agaricus: rețete și comentarii

Contraindicații

  • sarcină
  • idiosincrasie

recomandări

În orice caz, nu ar trebui să fie abuzat de ciuperca - pentru a bea un maxim de 12-14 zile, după care are nevoie de o pauză de 3-4 luni. Dacă utilizați început reacție alergică, luând un remediu homeopatic ar trebui să fie oprit imediat.

dieta Agaricus: rețete și comentarii

Agaricus: recenzii de preparate homeopatice

Maria, în vârstă de 34 de ani. Sunt foarte îngrijorat cu privire la excesul de greutate. Cu o ușoară creștere de a avea mai mult de 90 kg - este întotdeauna deprimant. articulații Mai ales de multe ori bolnav, a avut hipertensiune arteriala si alte probleme de sanatate. Familiar sfătuiți să homeopatie. Initial am fost sceptic, dar încă decis să-l încercați, și am încercat Agaricus Muskarius. Am băut aproximativ o jumătate de an (da, cazul nu este rapid), dar acum am greutatea de 74 kg! Presiunea a revenit la normal, senzație de mult mai bine! Vă mulțumesc foarte mult pentru creatorii acestui miracol de droguri!

Inessa, în vârstă de 27 de ani. remediu homeopatic excelent. Mi-am luat „Naturonik“. El a decolat ca urmare a 10 kg si imbunatatit starea generala de sanatate. Sunt foarte fericit. Am citit în opinia web că această ciupercă este otrăvitoare presupune și periculos, dar când am citit literatura științifică, a devenit clar că nu este - Agaricus se referă la iasca, și cu siguranță nu sunt otrăvitoare. Concluzie: încredere sursă de încredere!

Nadezhda, în vârstă de 40 de ani. Cu burete zada, nu numai că am scăpat de kilogramele in plus, dar, de asemenea, toxine, toxine. Foarte bine corpul curat! Homeopatia - un lucru puternic, deși și nu recunosc întotdeauna.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Botox-ul poate vindeca obezitate si cancerBotox-ul poate vindeca obezitate si cancer
Slăbire piper negruSlăbire piper negru
Oamenii de stiinta: oameni overeat din cauza substanțelor chimice specifice din creierOamenii de stiinta: oameni overeat din cauza substanțelor chimice specifice din creier
Oamenii de stiinta: mananca dulce și nu creștere în greutate - destul de realeOamenii de stiinta: mananca dulce și nu creștere în greutate - destul de reale
Dieta de lapteDieta de lapte
Oamenii de știință: Egiptenii antici erau vegetarieniOamenii de știință: Egiptenii antici erau vegetarieni
Ficat colecta de purificare a ficatuluiFicat colecta de purificare a ficatului
Oamenii de stiinta: Obezitatea in randul studentilor americani cauzate de alcool si fast-foodOamenii de stiinta: Obezitatea in randul studentilor americani cauzate de alcool si fast-food
Elixirul tinereții, sau metoda de „întinerire adevărată“Elixirul tinereții, sau metoda de „întinerire adevărată“
Obezitatea la varsta de 30 poate contribui la dezvoltarea de dementaObezitatea la varsta de 30 poate contribui la dezvoltarea de dementa
» » Dieta Agaricus: rețete și comentarii

© 2011—2021 rum.herinhap.ru