rum.herinhap.ru

Cum mi-am pierdut 14 kg

Cum mi-am pierdut 14 kgBună ziua, dragi cititori ai site-ului Dieta ABC. Numele meu este Valentina, eu sunt în vârstă de 61 de ani, și vreau să împărtășesc cu voi povestea mea de pierdere în greutate.

La fel ca cele mai multe dintre colegii mei din anii de viață am acumulat o mulțime de probleme de sănătate. Inflamație și durere la nivelul articulațiilor, umflare, și umflarea genunchilor, sciatica si dureri lombare (si din aceasta cauza - dureri de inima si dificultati de respiratie). Este foarte dificil în dimineața să te ridici din pat, din cauza sentimentul de stagnare și rigiditate pe tot corpul. Poate că cu astfel de simptome, eu pot înțelege doar colegii mei. În plus, toate aceste boli, „suprapuse“ pe excesul de greutate, cu o creștere de 167 cm, am cântărit 85 de kilograme. Cu toate acestea, întotdeauna am asociat această stare de rău, cu doar o varsta in varsta si nu cred ca excesul de greutate face ca o mare parte a simptomelor.

I a păstra cumpararea de medicamente, mai ales o mulțime de băut medicamente anti-inflamatorii. Numai atunci am dat seama că sarcina pe genunchi a fost exorbitantă, așa că erau bolnavi. „Măcinat“ greutatea sa pe picioare și articulațiile sunt inflamate și a refuzat să efectueze o astfel de greutate de aproximativ zece kilograme de grăsime în plus.

Odată ce m-am întâlnit pe stradă un coleg și a atras atenția asupra faptului că a devenit vizibil postroynela și unele vesel. Intr-o conversatie, ea a lăudat că a pierdut 7 kg. A fost apoi că am început să spioneze rețete de pierdere în greutate. Și sa dovedit că totul sa întâmplat în cocktail-uri HERBALIFE. La început, pur și simplu am zâmbit această poveste, dar la doar câteva zile a cumpărat un cocktail.



Mai degrabă, istoria astfel. Doar atât cumpăra această băutură în orașul nostru mic era imposibil. El a fost vândut numai de către distribuitori, și ei doar pe oricine nu este permis. Initial distribuitor HERBALIFE uzat sfatul meu (și s-au numit „pe consultanti de nutritie“). Era povestea a dietei umane, ce sunt necesare elemente nutritive, și cum să mănânce pentru a pierde in greutate. Apoi, el a fost de cântărire, de măsurare talie, solduri, anumită cantitate de grăsime.

Ei au avut o butirometru farmacie regulat, dar mărturia lui am fost doar șocat, în corpul meu a fost de 45% grăsime! Când am toate aceste informații „digera“ - a decis că am nevoie cu siguranta pentru a scăpa de grăsime și kilograme în plus.

mele fiind bine-schimbări uimitoare a început să se întâmple de acum încolo. Am început în fiecare zi cu un „mic dejun propriu“ de la HERBALIFE (au cumparat un shake de proteine, termochay și Concentratul Aloe). Dacă înainte am mâncat 2 mese pe zi si o foarte „grăsuț“, consultantul mi-a explicat că greutatea mea inițială, am nevoie de cinci mese. Desigur, acest lucru a trebuit să învețe atât de mult și de multe ori nu am mânca niciodată. Am avut un astfel de regim: gustare mic dejun, prânz, gustare, cina. Am început să bea mai multă apă - 3-4 litri pe zi, și cel mai important - a schimbat atitudinea față de alimente. El este aruncat afară din frigider toate „dăunătoare“ - maioneză, smântână, cârnați, brânză de grăsime. Am încetat să mai cumpere bomboane și cookie-uri. A devenit mai puțin feluri de mâncare partea de gătit, masa de prânz a fost limitată la salată și o bucată de carne sau pește.



Apropo, micul dejun este de la HERBALIFE a fost destul de gustoase și conținut scăzut de calorii, o portie de 250 kcal. De fiecare dată când fac diferite rețete de cocktail (fructe adăugat la acesta), iar termochay lor făcut imposibilul - chiar m-am oprit la cafea. Din acest ceai apare vigoarea și energia.

Timp de 3 luni, am pierdut involuntar greutate 14 kg, mi sa manifestat, a pierdut mulți ani în urmă, talie. Cel mai important lucru - din nou, mă simt extraordinar, permite vârsta mea.

povești reale de pierdere în greutate cu fotografii

Acesta a scăzut de stres asupra articulatiilor, si a devenit mult mai ușor să meargă, că este, eu practic „zbura“. Eu cred că, dacă grăsimea pe care am fost acumulat timp de patruzeci de ani, a trecut prin trei luni, atunci ai nevoie pentru a continua nostru mânca dreapta - atunci rezultatul va fi mai proeminent și stabilă.

Când a învățat să mănânce mai corect, eu chiar nu ar fi venit să cumpere un cârnat sau maioneza. Acum, m-am schimbat obiceiurile alimentare, care este produs de zeci de ani. Acum sunt în mod selectiv la acele produse care sunt vândute în magazine alimentare: Citiți cu atenție etichetele, ceas calorii. Cu o geantă transporta întotdeauna o sticlă de apă și o gustare pentru un pumn de nuci și fructe uscate.

Ai un istoric de pierdere în greutate? Vrei să-l împărtășească? Trimite-ne povestea ta la [email protected], îl vom publica.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
SciaticăSciatică
Durere de capDurere de cap
În „colegii“ numit cea mai buna dietaÎn „colegii“ numit cea mai buna dieta
SpondilozaSpondiloza
SciaticăSciatică
Osteocondrozei lombareOsteocondrozei lombare
Nevralgie intercostalăNevralgie intercostală
PericardităPericardită
Osteocondrozei toraciceOsteocondrozei toracice
Yoga în oraș mareYoga în oraș mare
» » Cum mi-am pierdut 14 kg

© 2011—2021 rum.herinhap.ru