rum.herinhap.ru

Top 10 cele mai eficiente diete pentru pierderea rapida in greutate

Top 10 cele mai eficiente diete pentru pierderea rapida in greutateZece dieta diferite de pierdere în greutate pentru toate gusturile! Dar, alegerea unui regim alimentar, să fie conștienți de unele contraindicații generale: în prezența unor boli cronice, cum ar fi diabetul zaharat, să selectați o dieta trebuie sa se consulte cu medicul dumneavoastră.

Lista noastră nu implică faptul că oricare dintre aceste diete mai eficient și, prin urmare, este reprezentată de primul număr, și altele - mai rău, și, prin urmare, sunt în listă.

Aspectele legate de eficiență este întotdeauna individuală și depinde de tine, dieta reguli tu și, desigur, caracteristicile corpului tau. Alege dieta perfecta pentru tine!

Dieta de 1200 de calorii

dieta saraca in grasimi. Simplu, dar eficient - "mânca mai puțin" una dintre cele două reguli de dieta vechi! Orice produse, dar într-o cantitate limitată la 1.200 cc. Și este cât de mult de calorii, conform estimărilor oamenilor de știință britanici, este necesară o zi pentru a consuma femeia, ceea ce duce stilul de viață inactiv. Și, desigur, nu este de prisos să adăugați efort fizic!

citeste mai mult

Comentarii:

Lyudmilka 04/02/2013 la 10:21 Buna ziua! Astăzi, în dimineața 30yanvarya-58,5.S a scăzut 1kg.Ne foarte fericit, cu toate că, în principiu, o pierdere în greutate sanatoasa doar așa trebuie să fie. Toate aceleași, produsele alimentare disaccustoms de la supraalimentarea!

Nastya 04/02/2013 la 20:40 fete Hello! Eu sunt cu tine! Am stat pe aceasta dieta, este miraculos! A pierdut în greutate 6 kg pe săptămână este ușor! Apoi m-am îmbolnăvit un pic Lialechka ne la spital și a pus pe un fond de stres marcat din nou (((acum stabilit ferm! Pierderea în greutate! Astăzi, sunt 72! Începe mâine!

Cele cinci zile dieta mediteraneană

Cele cinci zile dieta mediteraneana - o stricta dieta saraca in calorii, calculat la 1000 de calorii pe zi. Meniul are o foarte diverse, dar axat pe bucătăria mediteraneană (fructe de mare, fructe și legume din abundență, carne, pește și iaurt). A se vedea să-l că carnea sau peștele nu era gras, încercați să le friptură pe grătar și doar asigurați-vă că, în ziua în care ați folosit un maxim de o mie de calorii - care este tot ceea ce este necesar pentru aceasta dieta. Nu uita de ulei de masline - are o mulțime de vitamine de care ai nevoie.

citeste mai mult.

Comentarii:

Manya 12/07/2013 la 10:01 Baza dietei mediteraneene - este hidrati de carbon pentru micul dejun, proteine ​​pentru cină, există multe neconcordanțe cu acest sistem de putere. Și pâinea albă nu are nimic de-a face cu aceasta dieta, dieta mediteraneană include pâine, tărâțe, grâu integral, cereale, durum makarony.iz, pește, fructe de mare, carne de pasăre, o mulțime de legume, fructe, brânză și iaurt conținut scăzut de grăsime, ulei de măsline și vin roșu, și și chiar măsline, nu mai scurt decât dieta si alimentatia sanatoasa.

Dieta de orz pentru pierderea in greutate

Monodiet la orz perla este de cinci sau șapte zile, iar primul este destul de monoton (orz terci fără condimente + ceai verde, de trei ori pe zi, și iaurt scăzut de grăsimi pentru noapte). În a doua variantă se adaugă la alte produse (de exemplu, prune și mere). "gratuit" același tip de produse dietetice, chiar mai mult (de exemplu, adăuga orice legume și conținut scăzut de grăsime, nu carne prajita), și aici cel mai important lucru - porții mici de alimente. Pe aceasta dieta, este necesar să se bea multă apă - cel puțin 2 litri. pe zi. Pentru persoanele cu probleme intestinale nu poate fi adecvat (eventual, flatulență).

citeste mai mult

Comentarii:

Olchik 27.08.2012 13:00 Se pare că sunt singură pe ea. Dimineața am mâncat perlovochku. Salata cina cu varză proaspătă și mere. orz pentru cină, de asemenea. acolo nu vrea să. se alăture !!!!!

Elena 24.08.2012 la 12:48 Dacă limita consumul de pâine, biscuiți, dulciuri, cârnați, carne grasă și dimensiunea porțiune, acesta poate fi numit o dieta. În general vorbind, terciuri de cereale au capacitatea de a curăța organismul, din cauza această greutate este pierdut, dar un pic. Eu cred că „versiunea gratuită a unui regim alimentar“, care permite diversificarea meniului produselor pe bază de plante, potrivite pentru organism, precum și legumele și fructele de consolidare a corpului. îmbunătăți imunitatea.

Chefir dieta castravete

dieta rapidă și destul de rigid. Puterea este castraveții limitată și iaurt - în orice combinație. Mai mult de o săptămână este imposibil să se efectueze. Norma in fiecare zi in aceasta dieta - 1,5 litri. 1,5 kg de iaurt și castraveți. Dacă vi se pare dificil, mai ales în primele zile, puteți adăugați, în "prânz" unii pești pentru un cuplu.

citeste mai mult.

Comentarii:

Juriul 18/06/2013 la 22:20 Bună ziua tuturor săptămâna deja ședinței, dar am mânca și bea castravete ogurtsom până când într-adevăr a decolat 3 kg, mi-a muls este înălțimea de super este de 190, greutate 102,5 are deja 12,5 kg de noroc)))



Diamond 15.07.2013 la 05:04 pe iaurt cu castraveți greutate merge, de fapt, eu sunt de până la 19 ore de a manca de obicei alimente cu conținut scăzut de grăsime, iar seara (mai ales după sport) a văzut un pic de iaurt de zahăr cu castraveți și fin tăiat și biciuit blendere.Tak mult mai ușor dieta transferat.

Sabi 18/07/2013 la 15:26 Bună ziua tuturor, azi 3 zile stau pe iaurt cu castraveți ... simt slăbiciune teribil de rău sper că va avea loc pe tot corpul.

Bonchik 15/06/2013 la 9:16 fete astăzi a treia zi de dieta fir cu plumb 2200 kg !!! Am mânca hrisca, în plus față de un cocktail sau supe ușoare !!! stai, vreau să arunce 6 kg

6 dieta Radar

Aceasta dieta a fost inventat în Suedia dietetician de sex feminin, afirmă că starea psihologică a unei pierde în greutate femeie este la fel de important pentru un rezultat bun. Esența ei - în șase mono-dieta diferite, rupt de o zi: pește, legume, carne de pui, cereale, brânză de vaci și fructe, - șase tipuri de produse, cum ar fi de șase petale. In timpul acestei diete nu este obișnuirea organismului la alimente din cauza schimbărilor sale frecvente, și el este nevoit să folosească inventar deja colectate în loc de a face altele noi.

citeste mai mult.

Comentarii:

Cleo (35/161) 97 // 94 07.21.2013 la 8:29 trece mai întâi rotunde, a sarit la al doilea!

Gala (31/160) 61,1 57,2 // // Leisure 2,5 săptămâni la 57,2 / 55,2 // vyhodnoy55,7 / 54,9 // vyhodnoy54,3 / 53,3 // week-end 07/21/2013 la 10:23 Cleo i dieta este de asemenea foarte plăcut, simplu și ușor. Nu aveți nevoie să adere la un meniu special de mic dejun, prânz și cină. o dată pregătit și mânca toată ziua Alexander, produsele conservate sunt interzise în listă, deși, ea s-ar fi mâncat cu bucurie

Cleo (35/161) 97 20.07.2013 18:02 Girls, Buna ziua, azi o zi de fructe și lista produselor autorizate nu a fost găsit nici un caise sau piersici cum crezi tu, de ce nu pot? Ghici ea nu poate încă

Gala (31/160) 61,1 57,2 // // Leisure 2,5 săptămâni la 57,2 / 55,2 // vyhodnoy55,7 / 54,9 // vyhodnoy54,3 / 53,3 // week-end 07/20/2013 la 18:41 Cleo, mananca sănătate și caise, piersici. acestea sunt scăzut de calorii

TANC 20/07/2013 la 19:08 Cleo (35/161) 97.Poostorozhney cu abrikosami.tut cineva a scris că, în cazul în care mananca foarte mult, s-ar putea cădea davlenie.Tak că, fără fanatism.



dieta dovleac

Aceasta nu este o mono-dieta, dar este dominat de feluri de mâncare de dovleac și ea (orice - cereale, supe, plăcinte, chiar), cărora li se permite să adăugați legume și fructe neindulcit și ciuperci. Dovleac - legume extrem de util, care conține o mulțime de elemente nutritive, dar aceasta dieta este încă programată, timp de 4 zile și sugerează o cale de ieșire din ea (brânză conținut scăzut de grăsime cabana, nu este imediat alimente bogate in calorii, dovleacul pentru a elimina din dieta treptat, lăsând o masa pe zi).

citeste mai mult

Comentarii:

Ekaterina 26.10.2010 la 06:48 dieta foarte interesant, și se pare satisfăcătoare. Dar aș recomanda plăcinte de dovleac de la produse de patiserie cumpărate pentru a face - are o mare cantitate de margarina. Este mai bine pentru a face aluatul pentru găluște (nu există nici un exces de grăsime și drojdie).

Natalia 22.01.2011 23:12 Am stat de două ori pe tykvennnoy diete.Mne ponravilos.Golod nu există, numai 8 kg.ya nu a pierdut, ci numai 4.Vrode au făcut totul, deoarece pishetsya.Budu repeta dieta de luni până lăsând luna.

Ou și brânză de vaci dieta Maggi

Baza acestei diete - echilibrat aportul de proteine ​​distribuite uniform peste mese. Principalele produse ale acestor două soiuri - ouă și tvorog- mic dejun cu acest regim alimentar ușor și fix, prânz și cină (cu legume, fructe, carne de pui, pește și carne de vită macră) sunt diferite în fiecare zi. Aceasta dieta poate fi proiectat pentru 2 sau 4 săptămâni.

citeste mai mult

Comentarii:

Yulchenok 22/07/2013 la 20:41 Hello fete !!! Aici astăzi cu tine ... până atunci a încercat să Protasovke ... nu a primit un stomac foarte rău barbotează ... și asta nu e bine ... era ou promptă și Maggie și brânză de vaci cu privire la eficiența același ????? Sunt un fel de un ou pe sat, dar am probleme cu ficatul ... spun că o mulțime de ouă nu se poate gândi poate evita probleme în cheagul de du-te !!!!! Consiliul de Ajutor

Stroynyashkoy 1e 1N 22/07/2013 la 22:32 Yulchenok dacă problemele hepatice, atunci în mod clar este necesar pe caș, nu contează, la fel cum este eficient sau nu, sănătatea este mai important! (Sau nu au galbenusurile).

Margarita 23.07.2013 la 03:38 Bună, fetelor! Dar a doua zi, senzație de mare. Am bea o mulțime de apă. pentru prima zi, probabil, a băut 4 litri (de căldură), răsuciți inelul de 15 minute în dimineața și seara, făcând abdomene dimineața și de 15 de ori, și împachetări cu miere ... obiectivul înainte de ziua de naștere a improspata ... Sper că pentru sprijinul acordat

dieta cu fructe

Pentru toți iubitorii de fructe! Fructele sunt foarte utile, dar nu conțin toate substanțele nutritive, astfel încât să dureze mai mult de o săptămână într-un rând, pentru a se conforma cu aceasta dieta nu este stoit- nu mai puțin eficace, inclusiv starea generală de sănătate, fructe zilele de post - 1-2 ori pe săptămână. Pe aceasta dieta, se observă o săptămână sau numai sub formă de zile de post, trebuie să mănânce fructe și legume (cu excepția bananelor), fără condimente, unt și sosuri - și, în orice cantitate.

citeste mai mult

Comentarii:

Marina 06.09.2011 la 13:43 Îmi place fructe si fructe cu siguranta încercați zilele de post. Mai devreme, în zilele de post am baut chefir, dar nu-mi place foarte mult, sau poate m-am plictisit.

Victoria 27.09.2011 la 20:26 Dieta cu fructe nu este pentru toată lumea. O parte din efectul pe care îl provoacă - este diareea. În plus, calitatea fructelor avem în timpul iernii, din păcate, nu este suficient.

Valentine 02.01.2012 la 00:42 Eu cred că dieta de fructe este una dintre cele mai delicioase diete care există în lume. Dar, în măsura în care știu, consumul excesiv de anumite fructe poate provoca senzația de greutate în stomac. Prin urmare, nu ar trebui să dornici de aceasta dieta.

Anna 13.03.2012 la 15:19, în vara Îmi imaginez aranja periodic dieta fructe: și gustoase și utile. N-am observat nimic de a călători. Vara fructe proaspete, și, prin urmare, vitamina în ele mai - atât vara și toamna cel mai bun timp pentru astfel de diete.

dieta iaurt

Dovedit vindecă dieta germană, presupunând că un consum zilnic de 0,5 litri. iaurt naturale fără adaos de zahăr sau aditivi. În ziua în care ar trebui să aibă 4-5 mese, care sunt împărțite și cantitatea de iaurt. Un aliment în sine trebuie să fie compus din fructe proaspete (400 g pe zi), 100 g de carne, 300 g de legume proaspete și nu mai mult de 1,5 litri. apă. Puteți bea, de asemenea, un pic de sucuri de fructe diluat cu apă, printre care cel mai valoros este considerat de rodie. Pacienții care autorul acestei diete a susținut că greutatea pierdută cu cel puțin 5 kg pe 10 zile.

citeste mai mult

Comentarii:

Anonim 14.06.2013 la 16:53 Sunt pe aceasta dieta pentru o saptamana si ma simt otlichno.pohudela 1.5 kg.teryayu greutate în mod constant, fără a ascuțite skachkov.eto mine fericit

Irina 15.06.2012 la 20:56 Eu folosesc iaurt cu fructe. De obicei, cei cu cereale. Rezultatul nu afectează, întotdeauna un camion bun, dar are un gust mai bun decât iaurt obișnuit.

Irina 19.08.2011 16:36 Sunt de acord cu faptul că iaurtul dieta - foarte gustoase. În general, oamenii au un stereotip că o dietă - este o limitare obligatorie, multe diete exclude din dieta lor o varietate de dulceață. Prin urmare, aceasta dieta a fost pentru mine o descoperire adevărată, cu plăcere din când în când l folosesc.

Dieta pentru pierderea în greutate fulgi de ovăz

Mono-dieta, a căror durată maximă - 2 săptămâni. Pentru fiecare săptămână, puteți pierde până la 5 kg. Fulgi de ovăz - un produs util, are un efect pozitiv asupra digestiei. Componenta principală a meniului este fulgi de ovăz, care este permis - să gust - adăuga scorțișoară și prune, dar sare, zahăr, miere sau uleiul nu poate fi adăugat la terci. Aceasta dieta nu este potrivit pentru femeile gravide și femei în timpul alăptării.

citeste mai mult

Comentarii:

Olga 21.11.2011 la 11:30 Asigurați-vă că pentru a încerca aceasta dieta, mai ales ca fulgi de ovăz - acesta este micul meu dejun aproape constant diete chiar si in afara. Ea este foarte util si normalizeaza intestinelor.

Masha_masha 20.01.2012 la 19:11 Bună dimineața. Astăzi este a patra zi de fulgi de ovăz. In timp ce -2 kg. Nu-i rău. Există încă -3, și voi mânca din Dyukanu sau să încerce să împartă mese. Deși există gândit să-și petreacă încă 1-2 zile de proteine. Pentru mine este foarte eficient. Cine e cu mine? P.S. Excesul de greutate, așa cum mulți cred, eu nu fac. Dar eu sunt confortabil cu 52-53 kg. Astăzi 56.8 kg. Până în vara vreau să 50-51kg.

Anja 29.02.2012 la 12:14 Bună ziua fetelor. Sunt pe fulgi de ovăz are 3 den.Skazhu adevăr este foarte greu, vrem mereu să stea pe. Fulgii se toarnă apă clocotită + adaugă jumătate greyfrukta. Inaltimea mea este de 160 - greutatea de 75 vezi. Dar vreau să spun că deja în ziua 3 a stomacului mai mici. Vă doresc tuturor mult noroc si putere.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Metode de medici de pierdere în greutate ZhukovMetode de medici de pierdere în greutate Zhukov
Hit! dieta bogata in fibre eficiente format individual pentru tine!Hit! dieta bogata in fibre eficiente format individual pentru tine!
Alegerea unui regim alimentar echilibratAlegerea unui regim alimentar echilibrat
Fast dieta - alegerea este a ta!Fast dieta - alegerea este a ta!
Scădere rapidă în greutateScădere rapidă în greutate
Cum de a face picioarele subțiri de 1-2 săptămâni sau o lună?Cum de a face picioarele subțiri de 1-2 săptămâni sau o lună?
Ulei de ciulin este eficient în orice formăUlei de ciulin este eficient în orice formă
Dieta chefir StripedDieta chefir Striped
Pe o dietă cu precauțiePe o dietă cu precauție
Ce trebuie să ia în considerare la alegerea unui regim alimentarCe trebuie să ia în considerare la alegerea unui regim alimentar
» » Top 10 cele mai eficiente diete pentru pierderea rapida in greutate

© 2011—2021 rum.herinhap.ru