rum.herinhap.ru

Afirmarea pentru pierderea in greutate, ca modalitate de corecție

Afirmarea pentru pierderea in greutate, ca modalitate de corecțiePentru procesul de slăbire a fost într-adevăr eficace, o femeie este importantă nu numai pentru a te limita la produsele alimentare. Este esențial și mesajul emoțional și atitudine, care se percepe pe calea realizării obiectivului. Este important să se maximizeze resursele să-și intensifice subconștientul lor, oferind astfel o stabilitate morală și emoțională și încrederea în rezultatul.
În acest articol vă vom prezenta la acest fenomen de modă nouă compilație de afirmații și să vă spun cum să-ți folosești mintea subconștientă pentru a pierde in greutate.

Ce este afirmația

Acest concept vine la noi din domeniul psihologiei și se referă la anumite fraze scurte de auto-hipnoza. Repetarea ei de multe ori, ne-am stabilit mintea noastră pe o gândire pozitivă, precum și ancorarea setarea dorită în subconștient.
Astfel, încurajăm schimbările în viață și într-un fel să îmbunătățească starea lor psiho-emoțională.
Pe tema afirmatiilor scrise nu una de articole științifice și populare și cărți, una dintre cele mai cunoscute autori din care este american Louise Hay, care a scris o serie de cărți, unite printr-o singură temă - cum să se ajute pe sine. Psihosomatica Hay a fost un ghid pentru detalii despre cauzele psihologice ale bolii și a dat tiparele lor de gândire pozitive pentru a obține sănătate și frumusețe.
Afirmarea pentru pierderea in greutate, ca modalitate de corecție

Afirmatii pentru pierderea în greutate de Louise Hay

Ideea principală a tuturor instalațiilor de americanul - suntem este rezultatul a ceea ce credem noi.
Va oferim o variantă de afirmații cu privire la pierderea in greutate:

  • Sunt în ton cu corpul meu și cu mine.
  • Am ajunge la rezultatul că vreau să ajung.
  • figura mea ca mine.
  • Am arata foarte bine.
  • Am controla greutatea mea.
  • Am mânca puțin, în timp ce am hrănit.
  • Sunt obtinerea mai subtire de zi.
  • Sunt încrezător și calm.
  • Sunt obtinerea sănătos.
  • Am crea mine și corpul meu în sine.
  • Sunt subțire, și îmi place corpul meu.
  • Sunt fericit, am câștig armonie.
  • Am mânca alimente sănătoase.
  • I - sursa de frumusețe și bunătate.


Aceste declarații motivaționale să fie repetate pentru mine în fiecare zi. Psihologii spun că, după un timp, schimbările în bine vor deveni vizibile. Iar cei care au încercat această metodă, lăsați comentarii pozitive pe internet despre schimbările pozitive în starea sa internă.

Cum de a scrie motivația

Sistem motivațional similare și fraze care afirmă viața, pot fi dezvoltate și el însuși.



Pentru a efectua dorit, așa cum este bine cunoscut, este necesar să se formuleze în mod corect obiectivele, dând fraze detalii.

Cum pot crea propriile afirmații care aduc rezultate?

  • declarațiile motivationale ar trebui să determine propriile sentimente pozitive, dorința de a schimba și la frumusețea fără rezistență interioară
  • În noi expresii importante pentru a afișa personalitatea ta. Utilizat într-o propoziție pronumele „I“, „eu“. Aceasta este una dintre cele mai importante componente ale atitudinilor pozitive. Expresii ar trebui să fie construite după cum urmează: „Eu știu că voi reuși“, „Efortul meu va avea succes, pentru că eu muncesc din greu pentru a atinge obiectivul“, etc.
  • Are ideea ta ar trebui să fie legată de realitate și să fie folosite în timpul prezent. Nu este nevoie să se gândească la viitor, vorbesc despre ceea ce se întâmplă aici și acum, fără cuvântul „trebuie“.
  • Dacă vă simțiți orice rezistență internă, asociată cu rezultatul, care este greu de crezut, schimba formula. De exemplu, în loc de „Sunt subțire“ utilizarea „În fiecare zi am pierd in greutate chiar mai mult.“
  • Propunerile trebuie să fie clare și scurte. De mare - 10 cuvinte.

Afirmarea pentru pierderea in greutate, ca modalitate de corecție

Cum de a realiza că afirmații sunt mai eficiente

Pentru a obține un efect maxim, trebuie să repetați instrucțiunile făcute de tine pe o bază de zi cu zi timp de câteva săptămâni. Ar trebui să fie posibil să se relaxeze și echilibra.
Cel mai bun timp pentru tine - dimineata. Astfel, setați-vă nu numai pe o gândire pozitivă, dar, de asemenea, asupra stabilității emoționale în timpul zilei.
La o metodă de auto-psihologice de programare a funcționat bine, toate de nemulțumire cu el însuși, iar cifra trebuie să fie eliminate. La orice vârstă, gândiți-vă tinerețea și frumusețea ta, și se văd ca fiind mai puțin critice.
Pentru punerea în circulație afirmații selectați locația în care vă aflați, nimeni nu va distrage atenția, de a crea propria zona de confort. Începeți cu un proces lent respirație profundă și să se concentreze pe sentimentele tale interioare.
Va oferim viziona un film pe tema:

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Pierde greutate - este doarPierde greutate - este doar
Sindromul TouretteSindromul Tourette
De naștere târziu - argumente pro și contraDe naștere târziu - argumente pro și contra
Activitatea fizică: spune la revedere la stresActivitatea fizică: spune la revedere la stres
Pierde în greutate trebuie să „înțelepciune“ sau despre dieta si sportPierde în greutate trebuie să „înțelepciune“ sau despre dieta si sport
Din nou despre durere - dieta KremlinDin nou despre durere - dieta Kremlin
25 Cadru dieta: argumente pro și contra25 Cadru dieta: argumente pro și contra
Hipnoza pentru pierderea in greutate: metoda super, sau un șarlatan?Hipnoza pentru pierderea in greutate: metoda super, sau un șarlatan?
Pierdere în Greutate: plăcere sau o corvoada?Pierdere în Greutate: plăcere sau o corvoada?
American zvelte dietaAmerican zvelte dieta
» » Afirmarea pentru pierderea in greutate, ca modalitate de corecție

© 2011—2021 rum.herinhap.ru