rum.herinhap.ru

Retete pentru o dieta de 90 de zile, o sursă de alimentare separată

Retete pentru o dieta de 90 de zile, o sursă de alimentare separatăFanii unui produs alimentar separat, oferă mai multe ușor de preparat rețete. Includerea lor în meniul, nu uitați să-l completeze cu legume, fructe și plante aromatice. Aceste rețete vor adăuga varietate la birou in timpul unei diete de 90 de zile, o sursă de alimentare separată.

Retete pentru o zi de proteine

Zrazy on-Varșovia

Necesită: 600 g de vita, 20 g de unt, 50 g de ceapă, piper, sare.

Carnea se spală, se curăță de venele și filmele tăiate în bucăți în mărimea mâinii sale de-a lungul fibrelor. Fiecare piesă Hoe resping. ceapa cojit fin shinkuem, adăugați ulei, sare, piper si se framanta bine.
Ungeți fiecare bucată de carne de umplutură, la rândul său de paie ținute împreună de pini de lemn sau de fir. Apoi ambasador.
Cele mai mici tigaie se prajeste la nivel zrazy, ușor de cotitură. Apoi se adaugă apă și acoperit timp de aproximativ o jumătate de oră, se fierbe la foc mic.
Gata zrazy întins pe un vas, se scoate pastilelor din lemn. Se serveste cu legume.

pui fiert

Pui spălate și curățate cu apă rece. Adăugați doi morcovi, o felie de telina, un cap de ceapa, piper negru și se fierbe la foc mic.
clătiți pui Gata cu apă rece. Dacă este lăsat în propria sa bulion, carnea se va întuneca. Carne de pui este detașabilă din oase și distribui în porțiuni.
Carnea poate fi consumate la rece, cu o garnitura de mazăre sau legume verzi.

tocană de pește cu legume

Produs: 500 g file de cod sau Pollock, 350 g de morcov, 120 g de pătrunjel, țelină rădăcină 200 g, 300 g de dovlecei, 120 g de praz 4 linguri. linguri de ulei de floarea soarelui, sare, condimente, plante aromatice.

Spală și legume vom taie în fâșii și sote pentru scurt timp la foc mic, cu o cantitate minimă de apă cojit (doar presara). Legume pun bucățile de pește. Anterior au nevoie pentru a adăuga sare, se presara cu ardei iute rosu si se presara cu suc de lămâie. Fierbeti timp de aproximativ 20 de minute, care acoperă capacul tigaie.
Vasul a terminat și se presară cu pătrunjel.

Reteta de la vizitatorului ABC Dieta:

Azi am natushila legume (frecat pomidoriny, morcovi, ceapa, se adauga conopida dezghețat, broccoli). Apoi am adăuga o mulțime de carne de vită (sau se ascute în departamentele în care carnea este măcinată în fața ta). 15 minute și cina (precum și cină) gata.

Ce să gătească într-o zi cu amidon

Orez cu legume

Produs: 120 g de orez, 1 cana bulion, ceapa, morcovi, ardei proaspăt - la 1 pc 2 catei de usturoi, 1 lingura. ulei de masline, sare.

Tocat morcovi, ardei, ceapă și usturoi zdrobit prajit in unt. Se umple supa, aduce la fierbere și se adaugă orezul bine spălat. Fierbeti 15 minute. sub capac la foc mic, urmat de încă 5 min. atunci când capacul este deschis. Sare dupa gust. se amestecă, dacă este necesar.
Pentru a servi orez salata de legume.

fasole și cartofi

Ingrediente: 1 cana de fasole - 250 g de cartofi, ceapa, art. lingură de ulei de măsline.



cartofi și fasole fierte separat carne tocată, se adaugă sare și se amestecă.
Jumătate din răspândirea în masă rezultată pe o tigaie unsa, neted, se adauga ceapa prajita. Apoi așezați a doua jumătate a greutății, netede din nou, se presara cu ulei și se coace în cuptor.
Pentru a servi salata de legume caserolă.

friptură de legume

Produse: morcovi, varză, cartofi - 200 g, 1 cană mazăre verde, 2 linguri. linguri de orez, făină, ulei vegetal.

Decoct de morcovi și varză în apă sărată. Adăugați mazăre și se fierbe toate împreună. Apoi se strecoara. Legumele se combină cu orez fiert si cartofi fierți ras. Toate se amestecă cu grijă și să facă hamburgeri. Prăjite în ulei, pre-roll în făină.

Sfaturi de la ABC vizitatorilor Dieta

Am scrobită dieta zi aici este că bucătarul. O reteta simpla, mare pentru întreaga familie nedietnoy, rapid și cu un gust neobișnuit. freeze Cumparata: conopidă, varză de Bruxelles, broccoli, spanac, fasole verde.
Pune tigaie, apa fiarta, sare turnat sub presiune cartofi felii pana se fierbe, am taiat un pic toate pungile de înghețată, ochi a luat, apa a început să fiarbă - toate aruncate până când se fierbe, frecat morcovi, ceapă, roșii (devenit mai târziu sfecla adăuga sau piper), fiert - el a aruncat toate. În timp ce fierte, cuburi verde: ceapa, patrunjel, salata verde, mărar. Am fiert - toate abandonate. Am așteptați până când se fierbe - porțiunea drenată pentru cina si cina).

Apoi a aruncat înapoi carne. Trei minute pokipelo. Am oprit. Asta e 20 de minute sau borș cu supa de varza (în funcție de ceea ce nabrasala) gata. Și m-am și familia hrănite pregătit. Iar burta varza nu este aruncată în aer. Am scris o întreagă gamă de produse, dar acum nu toate se întâmplă. Arunca, asta este. Uneori, din mai multe componente, pune doar un pic mai mult. Gustul este întotdeauna diferit. Încercați-l-ar putea place.

Retete pentru dieta carbohidrati de 90 de zile de la data unui produs alimentar separat

Hrișcă terci sfărâmicios



400 g de hrisca, 1. lingura de unt, sare.

Busturile ofertele, cerne, se prăjește într-o tigaie pe foc lumină și se toarnă în oala (cereale ar trebui să ocupe jumătate din volumul său). Apoi se adaugă amestecul de ulei și sare. Când uleiul se dizolvă, se toarnă apă clocotită. Krupa acestea trebuie să fie acoperit cu 2 cm. Din nou, se amestecă și a pus într-un cuptor fierbinte. Pentru a nu arde potul terci ar trebui să fie plasat în tigaie cu apă și adăugați-l în măsura evaporării.
În același mod se prepară orz terci și mei.

Orez cu ardei

250 g de orez, 250 g de piper, 50 g de ulei vegetal sau margarina unt.

Figura se spală bine într-o sită, dând apă de scurgere și se toarnă în 750 g de apă fiartă sare. După apa fierbe, Fig adus la pregătire în cuptor sau la foc mic, fără agitare.
Ardei dulce va spala, baza de srezh, semanate, vom tăia felii și se fierbe in margarina ulei sau unt într-o cantitate mică de apă.
tocană de piper amestecat cu orez gata.

Strudel cu piersici

400 g făină, 200 g apă, 1 kg de piersici, 50 g de unt topit, stafide polstakana, zahăr pudră, sare, cuișoare, scorțișoară.

Se prepară aluatul din făină și apă, adăugând un vârf de cuțit de sare. Întindeți câteva coli și să le dea să se usuce.
Spală și piersici decojite tăiate în jumătate. Fiecare jumătate de rola în pesmet, amestecat cu zahăr pudră și cuișoare mărunțit pentru aroma.
Conectați jumătățile de piersici, punând între ele niște stafide aburit.
Piersici pus pe lungimea foii întinsă stropite cu unt și rola rândul său.
Se unge cu unt o foaie de copt, răspândit sub formă de rulouri și se coace într-un cuptor moderat la cald.
Se serveste la masa, am dormit cu zahăr pudră și scorțișoară.

Ce să gătească într-o vitamina pe zi

fructe asortate

3 mere mari de diferite soiuri, 1 pere, mandarina 3-4, o jumătate de cană de stafide, o lingura de nuci tocate.

Mere și pere cu atenție și se vor spăla, se taie în cuburi mici și se amestecă cu mandarini felii, stafide și nuci.

salata exotice

Produse: avocado, banane, mandarine, kiwi - 1 bucată, o jumătate de suc de lamaie ..

Avocado si kiwi felii de banane - felii și stropite cu suc de lămâie. felii Tangerine se taie în jumătate. Toate componentele sunt bine amestecate și puse în castron salata.

Tort de fructe uscate

Produse: caise, stafide (fără sâmburi), prune, 150 g, nuci (nuci, caju sau pădure) - 50 g, nuca de cocos, 1 lingura. lingură de miere.

Fructele uscate spăla bine și se înmoaie în apă timp de 2 ore. Apa este drenată într-un pahar. Această infuzie poate fi savurat ca un compot de fructe. Fructele uscate se usucă și se macină pentru a obține o masă omogenă. nuci Rastolchem ​​într-un mojar. Apoi, se combină toate ingredientele, se adauga mierea, se amestecă bine și atașați un amestec de formă tort. Se presara partea de sus și părțile laterale ale nucă de cocos.

A se vedea, de asemenea:

Colectarea separată de rețete alimentare pentru pierderea in greutate pentru https://AzbukaDiet.ru/ făcut Rada Stepanova

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Rețete pentru Dukan Dieta, stabilizarea fazaRețete pentru Dukan Dieta, stabilizarea faza
Multivarka roastMultivarka roast
Sufleu de carne: reteteSufleu de carne: retete
Rețete pe etape pentru dieta DukanRețete pe etape pentru dieta Dukan
Supa cu supa de pui dieteticeSupa cu supa de pui dietetice
Chiftele piept de pui dieteticeChiftele piept de pui dietetice
Rețete utile din telinaRețete utile din telina
Rola Mini portionataRola Mini portionata
Retete preparate dietetice pentru aburitoareRetete preparate dietetice pentru aburitoare
Multivarka de dovleacMultivarka de dovleac
» » Retete pentru o dieta de 90 de zile, o sursă de alimentare separată

© 2011—2021 rum.herinhap.ru