rum.herinhap.ru

Callanetics - o modalitate de frumusețe și sănătate

Callanetics pentru pierderea în greutateAi auzit despre Callanetics? Acesta este un mod uimitor de a pierde in greutate, vindecare și întinerire. Callanetics (Callanetics) are toate șansele să devină numărul 1 în menținerea sau crearea unei figuri frumoase. Toți cei care au folosit această tehnică, vrăjit prin metoda în sine, și rezultatele rapide. Nu Dezamăgit! Intrigat? Apoi, totul în ordine.

Ce este Callanetics, care a inventat, care are nevoie?
Callanetics (Callanetics) este un complex de 29 de exerciții statice, care se bazează pe poziții de yoga. Exerciții combină întindere și sarcină statică.

Conform metodologiei de performanță oră de antrenament al autorului egal cu șapte ore de clase fasonarea sau 24 de ore de lecții aerobic.

Printre susținătorii multor celebritati Callanetics. De exemplu, Barbara Streyzend susține că această proprietate este obligat nu numai o figură subțire, dar, de asemenea, o stare excelentă de sănătate.

El a dezvoltat o tehnică americană Callan Pinckney.

După o călătorie lungă prin lume atunci când Callan sa întors acasă, a luat genunchii bolnavi si spate, medicii recomandă o intervenție chirurgicală.
Apoi, Callan a început să vină cu exerciții care nu cauzează dureri de spate. După un timp, ea a fost surprins să vadă că trupul a fost puternic și chinuitoare dureri de spate au dispărut.

Callanetics este potrivit pentru aproape toată lumea. Dar există o categorie de oameni pentru care această metodă de „ceea ce a ordonat doctorul,“ sunt cei care:

  • nu ca un antrenament activ,
  • nu s-au angajat în nici un fel de sport și un mod de viață sedentar,
  • Ea are o mare excesul de greutate, și nu se pot angaja în activități fizice activă.


Unde și cum să se angajeze
Ideal - un antrenor și un centru de fitness, desigur, dacă aveți timp și bani. Dar Callanetics bun, deoarece ofera o excelenta alternativa, nu mai puțin eficace - să antreneze acasă. Prin achiziționarea CD-ul magazinului online, cu un program de exerciții de înregistrare, puteți în continuare să învețe rapid și de a face, în principiu, în orice mediu.

Când sunt doar la început, se recomandă să se angajeze în trei ori pe săptămână, fiecare antrenament ar trebui să fie de cel puțin o oră. Mai mult, în cazul în care efectul ar fi vizibil, puteți merge la două sesiuni pe săptămână. Pentru a obține rezultatul dorit, acesta va fi suficient de sesiuni zilnice de 15 minute. Atunci când acest rezultat este atins în mod stabil dețin.

Esența Callanetics simplu: nu amplitudine bruscă a mișcărilor, nu sărituri, nici respirație rapidă, fără transpirație - exerciții sunt efectuate de sarcină statică. Fiecare exercitiu - se estompează într-o singură poziție. Aparenta simplitate este înșelătoare, din tulpina mușchii încep să se agită, ceea ce sugerează performanța calitativă. POSE este reținut până la două minute, apoi relaxarea de fază și un pic de odihnă.



În cazul în care rezultatul va fi?
Rezultatele concrete vor fi văzute după șapte sesiuni (la numai putere deplină). Nu este necesar în mod constant să se ridice pe cântar, primele rezultate vor fi vizibile nu numai pentru tine, ci și tuturor celorlalți asupra volumului de topire. Dar, în greutate, la începutul pregătirii pe care o puteți adăuga chiar, nu intra in panica, doar tesutul muscular, care înlocuiește grăsime și cântărește mai mult.

Callanetics pentru un efect de pierdere în greutate se datorează faptului că exercițiile implică mușchii interni (mușchii aproape nu funcționează atunci când sunt implicați în modelarea și aerobic). Datorită acestui fapt, accelerată arderea grăsimilor. Rezultatul cel mai tangibil al lecțiilor observate în abdomen și talie.

Bucuria primelor victorii este sigur de a deveni motivație pentru noi pași pentru pierderea în greutate și îmbunătățirea sănătății: vă va urma dieta, muta mai mult (explozie de energie care are loc după orele de curs Callanetics, va trebui undeva pentru a trimite) - toate aceste acțiuni împreună vor asigura și noi forme și viață nouă.

Dar kallonetikoy valoare de a face nu numai pentru pierderea în greutate. clase regulate va da intinerirea corpului. Corpul capătă flexibilitate, elasticitate, îmbunătățește postura.
Adăugați la acest metabolismul îmbunătățit, sistemul cardiovascular, normalizarea presiunii. Îmbunătățește starea pielii si ten.

După 10 ore de exerciții vor deveni mai tineri de 10 de ani - spune Callan.

Cerințe speciale dietetice, atunci când faci Callanetics nu.
Pentru exercitarea a avut loc cu ușurință, nu ar trebui să mănânce timp de o oră înainte de antrenament și două ore după (la acel moment organismul arde calorii în organism preocupări fierbinte).

Pentru a Callanetics contraindicata?

  • După o intervenție chirurgicală, nu poate fi angajat în Callanetics mai devreme de un an. Dupa cezariana - nu mai puțin de 1,5 ani.
  • Varicele nu pot efectua exerciții pentru a consolida picioare, în special genuflexiuni și poluprisedaniya.
  • În prezența hemoroizi, ghemuit interzise.
  • exerciții pentru pacienții cu astm contraindicata.
  • Când probleme serioase cu viziune, cu coloana vertebrala, dupa infectie inainte de clase Callanetics ar trebui să consulte un medic.

Alte restricții:
Dacă aveți boli de inima, nu întindeți, nu încercați să finalizeze întregul complex, face atât de multe repetari poti. Da, efectul nu este atât de rapid, dar altfel risc pentru sănătate.

Callanetics: comentarii, rezultate

Irina, în vârstă de 35 de ani. O modalitate foarte bună de a pierde in greutate - ea urmează tot complexul și a simțit rezultatul! Toți prietenii ei interesați recomandat până când nimeni nu sa plâns, toată lumea este foarte fericit. Da, poate că nu exercițiile cele mai simple și au-te "pregăti" la faptul că prima încercare poate să nu funcționeze, dar ce se întâmplă dacă faci totul corect, apare rezultatul - nici o îndoială cu privire la aceasta. Și nu doar rezultatul, dar adevarat miracol! Mai ales că este rece te simți după antrenament sub vârsta de zece ani, cel puțin. O tehnica minunata, fetele chiar nu au ezitat - rezultatul va fi!

Eugene, în vârstă de 26 de ani. După livrare, foarte recuperat, de până la 55 kg. Acesta a fost întotdeauna 43-45 kg, și așa că am fost foarte oprimat excesului de greutate. La înălțimea mea 152, m-am uitat ca un coc. Despre dieta japoneza descoperit de accident. În primul rând, desigur, m-am gândit că nu a fost a mea, eu nu pot rezista. Familia iubesc toate de sare, iar în cazul în alcool și pâine să renunțe cu ușurință, mâncarea fără sare, m-am putut imagina. Dar curajul și răbdarea sa așezat pe o dieta timp de 14 zile. Datorită dieta a scăzut 4 kg. Mă opresc acolo nu mă duc și eu vreau doar un curs de 14 zile. Cel mai important lucru aici pentru a începe, apoi mult mai ușor.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Exerciții lenteExerciții lente
Acasă de fitness în imagini pentru începătoriAcasă de fitness în imagini pentru începători
Leg Magic sau exerciții convenționale pentru picioare?Leg Magic sau exerciții convenționale pentru picioare?
Formarea în obezitateFormarea în obezitate
Callanetics pentru pierderea in greutate - un mod frumos de a trage o figurăCallanetics pentru pierderea in greutate - un mod frumos de a trage o figură
Callanetics cu Catherine RykovaCallanetics cu Catherine Rykova
Exerciții pentru metabolismExerciții pentru metabolism
Cât de mult timp pentru a instrui pentru pierderea in greutate?Cât de mult timp pentru a instrui pentru pierderea in greutate?
Exercitarea pentru obezitateExercitarea pentru obezitate
Gimnastica Oksisayz: exerciții de respirație pentru pierderea în greutateGimnastica Oksisayz: exerciții de respirație pentru pierderea în greutate
» » Callanetics - o modalitate de frumusețe și sănătate

© 2011—2021 rum.herinhap.ru