rum.herinhap.ru

Medicament Xenical pentru pierderea în greutate

Una dintre cele mai populare in acest moment inseamna pentru pierderea in greutate - Xenical (Xenical).

Xenical - Swiss medicament pentru pierderea în greutate, acțiunea sa se bazează pe o operațiune de blocare a enzimei (lipaza), care scindează grăsimile din alimente la nivelul la care organismul le poate absorbi. Pur și simplu pune, Xenical previne absorbția grăsimii de către organism.

În conformitate cu instrucțiunile producătorului (compania farmaceutica F.Hoffmann-LaRoche Ltd, a fost de operare pentru o vechime de peste 100 de ani):

    Xenical - un inhibitor al lipazelor gastrointestinale, reduce cantitatea de calorii digerabili organismului, prevenind absorbția unor grăsimi.

Xenical nu este absorbit în sânge și, prin urmare, nu afectează în mod negativ organele interne, nu creează dependență.

dieta Xenical numit medic:

  • persoanele care sunt obezi (IMC peste 30), sau de a fi supraponderali (IMC 25 - 30), care deja suferă de boli cum ar fi diabetul zaharat, ateroscleroza sau hipertensiune arterială sau au factori de risc pentru dezvoltarea acestor boli.
    Xenical este utilizat prin combinarea medicamentului cu un regim alimentar moderat scăzut de calorii.

blocuri Xenical procesul de digestie grăsime, aproximativ 30% din grăsime ingerate nu sunt împărțite și sunt ejectate cu fecale. Da începe mai puțin organism de grăsime pentru a utiliza stocurile acumulate în organism.

Pentru comentarii, atunci când primesc schema de Xenical prescris de medic, prima greutate este stabilizat, apoi, dacă urmați pe deplin recomandările, greutatea poate fi redusă cu mai mult de 20%.

toate reacții adverse care pot apărea atunci când se iau Xenical, provin din intestin, acestea sunt:

  • descărcare uleioasă din rect;
  • meteorism - descărcare abundentă a gazelor;
  • frecvența crescută a mișcărilor intestinale;
  • scaune grase / uleioase;
  • incontinență de fecale.

Este de asemenea posibil durere sau disconfort abdominal, diaree.



Toate aceste fenomene - rezultatul blocării grăsime. Grăsimi care nu sunt absorbite in sange este amestecat cu un scaun. Efectele secundare sunt mult mai probabil în cazul în care produsul alimentar conține o mulțime de grăsime.

dieta saraca in grasimi reduce semnificativ probabilitatea de efecte adverse în timpul tratamentului cu Xenical. Treptat, administrarea cronică a medicamentului, pacienții să învețe pentru a controla cantitatea de grasime din dieta.

Xenical este contraindicată pentru persoanele cu:

  • sindromul cronic al absorbției intestinale afectată,
  • boala vezicii biliare.
  • Medicamentul nu trebuie utilizat în timpul sarcinii și femeilor care alăptează, la 18 ani.

Admiterea Xenical este posibilă numai sub supraveghere medicală, dacă aveți:

  • boli de rinichi-piatra,
  • diabet zaharat,
  • anorexie sau bulimie,
  • dacă luați orice alte slăbire,
  • luând Sandimmun (Sandimmune, Neoral).

În orice caz, înainte de a lua Xenical, este recomandabil să viziteze un endocrinolog.

    Medicul dumneavoastră vă poate sugera un program special, în scopul de a obține efectul maxim de la a lua Xenical, combinarea dietei și a produselor auxiliare.


Luând Xenical sub îndrumarea unui medic, va dezvolta noi obiceiuri alimentare. În acest caz, nu se va Împ Plecat reveni după întreruperea medicamentului.


Cum să luați Xenical pentru pierderea in greutate?

Ia-o capsulă de Xenical în timpul meselor sau cel târziu la o oră după masă. În cazul în care produsele alimentare nu conține grăsimi, atunci puteți sări peste recepție Xenical. Fiecare comprimat bea un pahar de apă.

Puteți lua până la 3 capsule pe zi Xenical (120 mg de 3 ori pe zi), deci, planifica mai departe cu ceea ce mese ai lua mai bine.

Dacă ați ratat recepția Xenical și după masă a preluat o oră, luați următoarea capsulă la momentul sau după masa urmatoare. Nu luați o doză dublă de droguri.

La primirea Xenical a recomandat un regim alimentar echilibrat, în care grăsimile constituie nu mai mult de 30% din aportul caloric total. De exemplu, în cazul în care dieta zilnică de 2000 kcal / zi, grăsimi ar trebui să fie nu mai mult de '67 Mai mult decât atât, rata zilnică de grăsime ar trebui să fie distribuite pe 3 mese principale - cu ei și ia Xenical.

Este important să:

Xenical de asemenea, reduce absorbția vitaminelor liposolubile, consultați medicul dumneavoastră trebuie să ia preparate multivitamine suplimentare care conțin vitamine (A, D, E, K și beta-caroten). Ia vitamine o dată pe zi este de cel puțin 2 ore de la administrarea de Xenical sau la culcare.

Nu cred că a lua Xenical, puteți mânca o mulțime de grăsime, nu numai că nu a pierdut în greutate, astfel încât, de asemenea, efectele secundare, „se bucura“ din plin.

De exemplu, bine-cunoscut nutriționist rus Regina Margaret recomandă:

Numai utilizare ocazională a Xenical la unică folosință cantități mari de alimente grase. Restul timpului doar pentru a mânca mai puțin de grăsime.

Analog Xenical - pregătire Rusă Orsoten. Substanța activă ambele Orlistat (Orlistat) blocuri de droguri procesul de lipoliză, prevenind absorbtia acestora.

Xenical: comentarii

Anna, în vârstă de 34 de ani. Am ginecolog prescris Xenical, după ani de hormonale, am câștigat 16 kg., Cîntărit 86 kg., Cu inaltimea mea 163 cm., Este un coșmar! Ginecolog anulat hormoni si a spus ca vom pierde in greutate. Xenical Social 1,5 luni, a pierdut 10 kg., Desigur, el disciplinează, în ceea ce privește ceea ce mananci. Am folosit pentru ca un maniac pe timp de noapte la frigider, și nu pentru arme de mere întinse, iar pentru mezeluri, maioneza, salata ... mânca grăsime, el a parat lovitura de vânătoare după 3 zile de la recepție. zhor de noapte sa oprit. Primele zile, toaleta este mult mai bine să nu să se mute departe, apoi se adapteze el însuși. În cazul în care produsele alimentare revizuit, apoi pobochki peste, bine, uneori se dezlantuie. Sper că atunci când am terminat de recepție, kilograme mele nu se va întoarce.

Nadezhda, în vârstă de 25 de ani. La începutul verii acestui an, cântărește 73 kg, înălțimea de 170 cm, nu de mult să spun că am fost dolofan, dar în luna august am planificat o excursie cu soțul ei la mare, asa ca a fost necesar să se arunce de pe câteva kilograme, și repede. Farmacia recomandat capsulă Xenical, o dată cumpărat 2 cutii. Scrie aici multe care dau această rețetă de droguri, am vândut. Am luat 2 capsule pe zi, după mese. Așa că am decis să arunce kg rapid și eficient, în plus față de capsulele, eu încă să adere la anumite reguli - nu mâncați după 6 pe timp de noapte și în inelul răsucită dimineața iaurt. De obicei, pe o dieta eu nu pot sta, dar când am început să folosesc Xenical, pentru un motiv oarecare nu a existat nici o poftei de mâncare, la toate. Pobochek de droguri nu a observat, probabil pentru că ea este hrănit în mod corespunzător. În cele din urmă, o lună mai târziu mi-a arătat soldul 64 kg, am fost in al noualea cer! Cele mai multe dintre aceste capsule nu este cumpărat, pentru că eu încerc să mă țină în aceeași greutate în sine.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
ObezitateObezitate
Pastile dieta LidaPastile dieta Lida
Dieta pastile: este posibil sau nu?Dieta pastile: este posibil sau nu?
Preparate pentru curatarea ficatuluiPreparate pentru curatarea ficatului
Despre Dieta BadDespre Dieta Bad
Ce fel de pastile pentru a ajuta la pierderea in greutate?Ce fel de pastile pentru a ajuta la pierderea in greutate?
Sukrazit: avantaje și prejudiciiSukrazit: avantaje și prejudicii
Fat Burner: Capsule de slăbire „bombă“Fat Burner: Capsule de slăbire „bombă“
Echinaceea tincturaEchinaceea tinctura
LindaksaLindaksa
» » Medicament Xenical pentru pierderea în greutate

© 2011—2021 rum.herinhap.ru