rum.herinhap.ru

Dieta Dukan și alcool

Dieta Dukan și alcoolSe spune adesea că vinul francez bea mai mult decât oricine altcineva din lume, și este adevărat. Cu toate acestea, faptul că nu s-au oprit de 10 milioane de compatrioții mei care țin dieta mea, renunță la alcool, doar pentru a bea din nou, dar într-o „doză normală“, în faza de consolidare și în special în timpul stabilizarea fază constantă. Aceasta este o întrebare frecventă - este posibil să se ia de alcool în timpul dietei Dukan?

Când m-am decis să „aducă“ metoda mea în Marea Britanie, editorii mei, traducători, jurnaliști - pe scurt, toate împrejurimile mele - a cerut să se adapteze dieta la modul anglo-saxon al vieții și pentru a permite un pic de alcool: bere, whisky ...

După cântărire toate „pro“ și „contra“, am decis să nu facă acest lucru. Nu pentru că respectă regulile morale rigide, sau pentru că acestea sunt contrare acestora, și pentru că pierderea în greutate nu este ușor și trebuie să își asume responsabilitatea și să fie motivați într-adevăr.



Foarte adesea oameni creștere în greutate pe principiul „totul sau nimic“, atunci când severitatea punctelor slabe pentru a merge. Pentru a pierde în greutate, trebuie să pereusvoit această abordare: fie du-te pentru ea din toată inima, sau nu fac nimic. Adică, trebuie să pună strict capăt confruntării: alcool sau dieta Dukan. Între cele două extreme, vă încetini metabolismul, rezultatele și motivația - și vei pierde lupta. Nu uitați niciodată că dreptul de a urma dieta dureaza doar cateva luni, dar este atât de mică în comparație cu toate avantajele unei diete pe care le va aduce la tine.

Pierre Ducane

Alcoolul în Dieta Dukan

alcool atunci când dieta de băut, vei primi în modul de motivație pentru a obține rezultate și, prin urmare, recepția nu este permisă. În general, Ducane dieta si alcool - sunt incompatibile.

Cu toate acestea, alcoolul poate fi folosit la prepararea deoarece este vaporizat după încălzire în timpul preparării.

Pentru sosuri, ca o parte din care este scăzut în grăsimi, alcool este o modalitate foarte bună de a adăuga aroma.

Atunci când vin de gătit este permisă în timpul Cruise faza de la 3 linguri pe zi, dacă găti fără capac. Adică, alcool si dieta Duke pot fi combinate, dacă încerci să scapi de alcool în ea.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Placinta cu spanacPlacinta cu spanac
Kebab de pui într-un cuptor cu microundeKebab de pui într-un cuptor cu microunde
Faza de atac Meniu pentru dieta DukanFaza de atac Meniu pentru dieta Dukan
Proteine ​​meniu Dukan Dieta pentru săptămânaProteine ​​meniu Dukan Dieta pentru săptămâna
Dieta Dukan: „înainte“ și „după“. Fotografiile au pierdut…Dieta Dukan: „înainte“ și „după“. Fotografiile au pierdut…
Rețeta pentru Dieta Dukan atac Faza: caserola de pui cu usturoiRețeta pentru Dieta Dukan atac Faza: caserola de pui cu usturoi
Lista de produse aprobate pentru Dieta DukanLista de produse aprobate pentru Dieta Dukan
Hit! dieta bogata in fibre eficiente format individual pentru tine!Hit! dieta bogata in fibre eficiente format individual pentru tine!
Rețete pe etape pentru dieta DukanRețete pe etape pentru dieta Dukan
Rețeta pentru vacanță pe Dieta Dukan, etapa de atac: pui rostogolească marmuraRețeta pentru vacanță pe Dieta Dukan, etapa de atac: pui rostogolească marmura
» » Dieta Dukan și alcool

© 2011—2021 rum.herinhap.ru